1. Home
  2. Fun

Kategori: Fun

Frizeri ferizajas Përparim Sylejmani, me suksese të mëdha në SHBA

Frizeri ferizajas Përparim Sylejmani, me suksese të mëdha në SHBA

Përparim Sylejmani, djaloshi nga Ferizaji, me punën dhe angazhimin e tij, tashmë ka bërë emër dhe është duke korrur suksese të mëdha në SHBA. Ai është bërë I njohur në SHBA, ku edhe aktualisht punon…

Read More
Vila spektakolare e familjes Obama

Vila spektakolare e familjes Obama

Barack dhe Michelle Obama kanë blerë një shtëpi luksoze në Martha’s Vineyard në Massachusetts. Vila super luksoze ka një sipërfaqe prej 120 mijë metra katrorë, dhe kushtoi plot 11.75 milionë dollarë. Ajo ka 7 dhoma…

Read More
Shitet Golf 2-shi që ka të kaluara vetëm 30 mijë km për 30 vjet

Shitet Golf 2-shi që ka të kaluara vetëm 30 mijë km për 30 vjet

Në Gjermani është shitur një Volkswagen Golf 2, i prodhuar në vitin 1989, i cili ka të përshkuara vetëm 30 mijë kilometra. Pronari i gjeneratës së dytë të series ‘Golf 2’ ka sqaruar se pronari…

Read More
Duart “shkrihen” me njëra-tjetrën, videoja e amerikanes çmend rrjetet sociale

Duart “shkrihen” me njëra-tjetrën, videoja e amerikanes çmend rrjetet sociale

Po bën xhiron e rrjeteve sociale video e shpërndarë fillimisht në Tik Tok ku një 19-vjecare amerikane, Tori Pareno, realizon një iluzion optik me duart, që duket sikur zhduken te njëra tjetra.

Read More
Kryeministri “nxehet” nga lehja e qenit, shikoni reagimin e tij

Kryeministri “nxehet” nga lehja e qenit, shikoni reagimin e tij

Lehja e një qeni në rrugë e ka bezdisur Kryeministrin Rama. Ky i fundit ishte në Kashar për të parë dëmet e shkaktuara në zonë. Në një momet, një qen nis të lehë kur pa…

Read More
Amsterdam, vendi më miqësor në botë për turistët

Amsterdam, vendi më miqësor në botë për turistët

Sipas një anketimi të ri, Amsterdami është qyteti më miqësor për turistët. Kryeqyteti holandez ka prirë në listat e vendeve të preferuara të turistëve, duke krijuar përshtypje të mirë me faktorët se sa akomodim përfshihet…

Read More
Vendi ku ushtarët patrullojnë me bufallo

Vendi ku ushtarët patrullojnë me bufallo

Policët ushtarakë në ishullin brazilian të Marahos janë parë të patrullojnë përmbi shpinën e bufalëve gjigantë. Fotoja e ushtarëve u bë nga fotografi Fernando Kamara, gjatë një vizite në ishull. Policia në këtë zonë e…

Read More
Hoteli në Angli që të lejon të flesh pranë luanëve dhe tigrave

Hoteli në Angli që të lejon të flesh pranë luanëve dhe tigrave

Një hotel që ndodhet brenda një safari, ku dhoma me xhama të lejon të shikosh nga afër luanët apo tigrat. Me siguri do të mendoni se bëhet fjalë për një hotel ekstravagant në Afrikë, por…

Read More
Përzgjedhen vendet më të rrezikshme për t’u vizituar, ja ku kategorizohet Kosova

Përzgjedhen vendet më të rrezikshme për t’u vizituar, ja ku kategorizohet Kosova

International SOS, firma ndërkombëtare e shërbimeve mjekësore dhe udhëtimit më e madhe në botë, ka radhitur Kosovën në kategorinë e dytë të rrezikut për të udhëtuar. Këto informacione kanë rrjedhë nga një hartë gjeografike, që…

Read More
Momenti që do ua ngrohë zemrat: Vajza e vogël takon për herë të parë motrën e porsalindur

Momenti që do ua ngrohë zemrat: Vajza e vogël takon për herë të parë motrën e porsalindur

Kjo vajzë është duke i uruar motrës së saj së porsalindur mirësardhjen në botë dhe është video më e mirë që do të shihni gjatë gjithë ditës. Në video shihet vajza e vogël e cila…

Read More

Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/srv/users/serverpilot/tmp/vizioni) in Unknown on line 0