Tuesday, August 21Informohu

Fun

Mërzia e qenit për pronarin e tij që është ndarë nga jeta (VIDEO)

Mërzia e qenit për pronarin e tij që është ndarë nga jeta (VIDEO)

Fun
Se kafshët ndjejnë thellë shoqërimin, kujdesin por edhe dashurinë që njerëzit japin për to, këtë e kemi ditur, por që ato të ndjejnë mungesë, e madje edhe tronditje të madhe deri në mërzi për ndarjen nga jeta të pronarit të tyre, kjo është shumë befasuese, së paku për njerëzit që nuk i njohin ato. Një rast i pazakontë ka ndodhur në qytetin e Vushtrrisë, 26 kilometra në veri të kryeqytetit të Kosovës, Prishtinës. Që nga e mërkura kur ka ndërruar jetë Asllan Quni Kuqani, qeni i tij është duke e pritur te dera që ai të kthehet. Për as edhe një moment, ai nuk është larguar nga dera e punëtorisë ku kishte punuar i ndjeri, raporton Gazeta Online Veriu.info. if (!window.ANConfig) window.ANConfig = { defaults: [], configs: [] }; var gjid = Math.floor(Math.r
Duhen ngrënë apo jo bananet me pika të zeza?

Duhen ngrënë apo jo bananet me pika të zeza?

Fun
Të gjithë i duan bananet. Madje, njerëz të ndryshëm presin derisa lëkura e tyre të bëhet pak e zezë, para se t’i hanë. A e dini pse? Nëse ju pëlqejnë bananet, atëherë duhet të jeni me të vërtetë të kujdesshëm herën tjetër kur vendosni të blini disa. Ato janë aq të shijshme sa që shumë pak njerëz mund t’u rezistojnë atyre, por ekziston një gjë për të cilën duhet të keni kujdes kur t’i blini. Bananet e mbushura me pika të zeza prodhojnë një substancë të quajtur TNF, i cili ka aftësinë që t’i luftojë qelizat abnormale. Duke u pjekur, bananja zhvillon pika të zeza në lëkurë. Sa më shumë pika që të ka, aq më i lartë është kualiteti i saj. Kjo është edhe arsyeja pse japonezët i pëlqejnë bananet e tilla, me plot pika të zeza. Sipas një hulumtimi shkencor japonez, substanca TNF në b
Kosovari gjuan me armë në dasmën që po mbahej në restorant

Kosovari gjuan me armë në dasmën që po mbahej në restorant

Fun
Policia e Kosovës, çdo ditë po shoqëron në polici persona të cilët po përdorin armët nëpër ahengje familjare. Pavarësisht arrestimeve të shpeshta dhe apelit të policisë për të mos përdorur armë në ahengje familjare, kosovarë po vazhdojnë traditën e prapambetur. Rasti më i ri është i ditës së djeshme në një dasmë në Kosovë, ku një person nxjerr armën dhe gjuan në ajër, edhe pse ishte në ambient të mbyllur, raporton Magazina.al >Për më shumë shihni videon
Në ditën e 14 gushtit 1992 shiu meteorik kishte goditur Ugandën(FOTO)

Në ditën e 14 gushtit 1992 shiu meteorik kishte goditur Ugandën(FOTO)

Fun, Shkence
Më 14 gusht 1992, një meteor hyri në atmosferë mbi Mbale, Uganda dhe shpërtheu në qindra pjesë! if (!window.ANConfig) window.ANConfig = { defaults: [], configs: [] }; var gjid = Math.floor(Math.random() * 99999999) window.ANConfig.defaults.push({ gjan_gjid: gjid, gjan_t: 1, gjan_callBack: function () { //kodi juaj këtu }, gjan_tg: 'gjan_' + gjid }); var elem = document.createElement('div'); elem.setAttribute('id', 'gjan_' + gjid); var curS = document.getElementById('gjanout-js'); curS.parentNode.in
Do të Çuditeni por në Kosove dhe Shqipri filmat me te shikuar nuk janë ata që  bota i njeh si të till, shqiptaret i pëlqejn ata me skena erotike

Do të Çuditeni por në Kosove dhe Shqipri filmat me te shikuar nuk janë ata që bota i njeh si të till, shqiptaret i pëlqejn ata me skena erotike

Fun
Një nga filmat më të shikuar ndonjëhere në trojet shqiptare është filmi "LOVE", i zhanrit dram, erotike dhe romance. film ky qe ka skena HOT, +18, Në këtë film bëhet fjalë për Mërfin, një djalosh nga amerika i cili të jeton në Paris aty dhe përfshihet në një marrëdhënie emocionalisht dhe seksualisht të ndezur me një vajzë të paqëndrueshme, Elektrën. Të pavetëdijshmë se si do të ndikojë në marrëdhënien e tyre, ftojnë fqinjen e tyre në shtrat me ta. if (!window.ANConfig) window.ANConfig = { defaults: [], configs: [] }; var gjid = Math.floor(Math.random() * 99999999) window.ANConfig.defaults.push({ gjan_gjid: gjid, gjan_t: 4, gjan_allowExplicit: 1,
Idriz Ismajli: Çaji me limon

Idriz Ismajli: Çaji me limon

Fun
Njihet si çajtorja Blini. Aty kalojmë pauzën. Qe te mos habitemi pas bisedës dhe çajit për tejkalimin e pauzës, pesë minuta para përfundimit na ndihmon ezani i hoxhës qe vjen nga minarja e xhamisë qe e kemi shumë afër, madje madje edhe i xhamive tjera qe kemi përreth e që shpeshherë bëhet një përzierje e ezanave sa që nuk na lanë me e dëgjue asnjërin tamam. Një dite erdh një shok i imi nga Drenasi dhe kur na pa tue pi çaj me limon filloi te na e tregoj një rrëfim për “çajin me limon”. Një bashkëvendës i tij e kish pas emrin Liman e ai Limani paska shkue me studiue mjeksinë në Prishtinë për me u ba doktor. Ai po na thotë neve qe ka diplomue po punën e doktorit nuk po e bënë. Por është bë kryetar i një partie në fshatin e tij si këtynehere “kmeti i katunit”, pastaj nuk len ven
E la drogën para një viti, transformimi drastik i 30-vjeçarit do t’ju lërë pa fjalë

E la drogën para një viti, transformimi drastik i 30-vjeçarit do t’ju lërë pa fjalë

Fun
Një imazh që po qarkullon në Twitter tregon ndryshimin fizik të një personi të varur nga droga, i cili e ndaloi përdorimin e saj një vit më parë. Ai ishte i varur nga kokaina, LSD, dhe varësia ndaj saj e kishte bërë të humbte çdo gjë, familjen, miqtë, biznesin, shtëpinë dhe biznesin. if (!window.ANConfig) window.ANConfig = { defaults: [], configs: [] }; var gjid = Math.floor(Math.random() * 99999999) window.ANConfig.defaults.push({ gjan_gjid: gjid, gjan_t: 4, gjan_allowExplicit: 1, gjan_callBack: function () { //kodi juaj këtu }, gja
Hedhja e këtij çifti në ujë është bërë hit në internet

Hedhja e këtij çifti në ujë është bërë hit në internet

Fun
Të shkosh në pushim me partnerin, është gjëja më mahnitëse që mund të ndodh gjatë verës. Përveç pushimit, aventurat në plazh dhe ujë nuk kanë të paguar. Një video e fundit e publikuar në Facebook është bërë hit në rrjete sociale, transmeton Gazeta Express. Në video, një çift shihet duke kërcyer së bashku në ujë – në mënyrë mahnitëse. Shikojeni: https://www.facebook.com/SPORTbible/videos/3050392155106296/
Shihni momentin kur shqiponja rrëmben fëmijën

Shihni momentin kur shqiponja rrëmben fëmijën

Fun
Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Montreal, Kanada, shkruan GazetaBlic. Në një video të publikuar në Youtube shihet një shqiponjë e cila teksa fluturon, kalon pranë një parku në të cilin po loznin disa fëmijë. if (!window.ANConfig) window.ANConfig = { defaults: [], configs: [] }; var gjid = Math.floor(Math.random() * 99999999) window.ANConfig.defaults.push({ gjan_gjid: gjid, gjan_t: 4, gjan_allowExplicit: 1, gjan_callBack: function () { //kodi juaj këtu }, gjan_tg: 'gjan_' + gjid }); var elem = doc
E kritikuan shumë, Linda i jep fund, kjo video po bën xhiro në internet

E kritikuan shumë, Linda i jep fund, kjo video po bën xhiro në internet

Fun
Linda Morina vazhdon të jetë ndër personat më të përfolur në botën e showbizit. Ajo është shumë aktive në rrjetet sociale, ku bën postime nga më të ndryshmet, shkruan ORAinfo. Postimet e saj vazhdojnë të jenë të komentuara nga ndjekësit e saj, disa me komente pozitive e të shumta edhe negative. Pavarësisht kësaj, Linda vazhdon me postimet e saj. Sot ajo ka publikuar një video ku tregon se ka dalur në shi për të thënë shahadetin. KLIKO KETU