Tuesday, August 21Informohu

extreme

Sorrat trajnohen për të pastruar parkun në Francë

Sorrat trajnohen për të pastruar parkun në Francë

extreme
Një park argëtimi në Francë ka trajnuar gjashtë sorra që të mbledhin bishtat e cigareve dhe mbeturina të tjera që hidhen nga vizitorët, në këmbim të ushqimit. Christophe Gaborit, përgjegjës për shpendët në parkun Puy de Fou në Francën perëndimore, ka trajnuar gjashtë sorra për të mbledhur mbeturinat duke u ofruar atyre ushqim. “Sorrat janë veshur gabimisht me një lloj malinjiteti, por këta zogj do të vihen në mbrojtje të natyrës dhe do të korrigjojnë imazhin e tyre”, ka thënë ai, transmeton KP. Sorrat do të përfitojnë ushqimin e tyre të preferuar sa herë që depozitojnë një mbeturinë në koshin përkatës. Hulumtimet kanë treguar se sorrat mund të adaptohen dhe të vihen në shërbim në këmbim të ushqimit. Gaborit thotë ndërkohë se zogjtë e tij, janë përpjekur edhe ta mashtrojnë duke
Bregdeti u mbush në mënyrë misterioze nga qindra ‘patate deti’ (Foto)

Bregdeti u mbush në mënyrë misterioze nga qindra ‘patate deti’ (Foto)

extreme
Rosie Hendrick po shëtiste në një bregdet të Cornish të Anglisë, kur vërejti fenomenin misterioz që kishte mbushur plazhin. Valët kishin nxjerrë në breg qindra krijesa misterioze, që banorët e zonës i quajnë ‘patate të detit’, transmeton Telegrafi. Plazhi i mbushur me ‘patate deti’ “Kishin diametër deri në nëntë centimetra, ishin shumë të pazakontë dhe nuk lëviznin”, ka thënë Hendrick. Megjithatë, nuk i ka prekur nga frika se mund të helmohet. Në fakt, këto gjallesa i përkasin të njëjtës familje të krijesave si yjet dhe iriqët e detit. Shkaku i formës në formë zemre, në leksikun e botës nënujore njihen edhe si Iriqët Zemër. Gjallesat me diametër deri nëntë centimetra Këto ‘patate’ jetojnë në tabanët e bregdeteve të tërë Mbretërisë së Madhe, ndërsa rrallë ndodhë që t
Si do të dukej Toka pa njerëz?

Si do të dukej Toka pa njerëz?

extreme
Mbi 7.6 miliardë njerëz jetojnë në Tokë, dhe ky numër po rritet çdo ditë. Mënyra më e lehtë për të kuptuar ndikimin që kemi në planetin është të pyesim veten "çfarë do të ishte nëse nuk ishim?" Kjo përgjigje ofrohet nga faqja "What if". Për disa sekonda Nëse të gjithë njerëzit papritmas zhduken nga Toka, kaosi do të kishte ndodhur në të njëjtin moment. Aeroplanët do të binin, trenat do të dilnin nga hekurudha, makina pa shofer. Për një orë Pas një ore, errësira do të fillonte në mbarë botën. Termocentralet do të ndalonin punën. Pas një dite Ditën tjetër, kompjuterët do të mbyllnin automatikisht centralet bërthamore dhe kështu të parandalonin një katastrofë. Bota do të mbetet pa energji elektrike. Pas tre ditësh Rrugët do të ishin plot me kafshë. Pas 10 ditësh
E tmerrshme, gruaja ia thyen penisin të dashurit duke bërë seks

E tmerrshme, gruaja ia thyen penisin të dashurit duke bërë seks

extreme
Një grua ka treguar për momentin e tmerrshëm kur ia theu të dashurit të saj penisin gjatë seksit. if (!window.ANConfig) window.ANConfig = { defaults: [], configs: [] }; var gjid = Math.floor(Math.random() * 99999999) window.ANConfig.defaults.push({ gjan_gjid: gjid, gjan_t: 4, gjan_allowExplicit: 1, gjan_callBack: function () { //kodi juaj këtu }, gjan_tg: 'gjan_' + gjid }); var elem = document.createElement('div'); elem.setAttribute('id', 'gjan_' + gjid); var curS = document.getElementB
Zbulohet një lloj i ri i grerëzës me helm paralizues

Zbulohet një lloj i ri i grerëzës me helm paralizues

extreme
Shkencëtarët në Amazonë kanë gjetur një lloj të ri grerëzës që duket e frikshme. Përveç që djeg tepër gjatë pickimit, ajo posedon një helm të fortë që është në gjendje të paralizojë viktimën, para se të çelë vezët brenda trupit të zgjedhur, transmeton KosovaPress. “Clistopyga crassicaudata” është një specie parazitare që jo vetëm ka një thimth të gjatë, por edhe shumë më të gjerë në krahasim me grerëzat e tjera, shkruan revista Zootaxa. Një ekip ndërkombëtar i shkencëtarëve thotë se kjo specie e pazakontë e grerëzave mund të gjenden në mes të Andeve dhe maleve Amazona në Amerikën e Jugut. “Unë kurrë nuk kam parë asgjë si kjo”, tha profesori Ilari E. Saeaeksjaervi nga Universiteti Turku. Grerëzat parazitare vë vezët brenda merimangave dhe përmes thimthit të gjatë lëshojnë helmin
Femra këtë gjë duhet ta bëni para dhe pas seksit, ju meshkuj detyrojini ta bëjnë!

Femra këtë gjë duhet ta bëni para dhe pas seksit, ju meshkuj detyrojini ta bëjnë!

extreme
Gjatë seksit vaginal, penisi mund të shtyjë bakteret e huaja brenda në uretër dhe ato të lëvizin përgjatë rrugëve urinare për të prekur veshkat. if (!window.ANConfig) window.ANConfig = { defaults: [], configs: [] }; var gjid = Math.floor(Math.random() * 99999999) window.ANConfig.defaults.push({ gjan_gjid: gjid, gjan_t: 4, gjan_allowExplicit: 1, gjan_callBack: function () { //kodi juaj këtu }, gjan_tg: 'gjan_' + gjid }); var elem = document.createElement('div'); elem.setAttribute('id', 'gjan_' + gjid);
Disa fakte interesante për të pasmet

Disa fakte interesante për të pasmet

extreme
Ja disa fakte interesante për të pasmet: Quhet pigofili, fiksimi i meshkujve për të pasmet që ndonjëherë kthehet edhe në patologjik. T’i tregosh të pasmet nudo dikujt është një lloj tallje që përdorej që në Romën e lashtë. Të pasmet më perfekte janë ato të Venera Callipigia, një skulpturë romake që ndodhet në Muzeun Arkeologjik të Napolit. Janë muskujt me shtrirjen më të gjatë në trupin e njeriut. Termi “twerking”, dridhje të pasmesh ka hyrë edhe në “Oxford Dictionary Online”. “Ke një alamet b****”, është komplimenti më i pëlqyer nga femrat. Meshkujt vlerësojnë më shumë formën e të pasmeve se sa madhësinë e tyre. Sipas një hulumtimi të bërë nga “British Sexual Fantasy research Project”, 13 përqind e femrave pëlqejnë të goditen me shpulla në të pasme. Një e treta
HISTORI/ Seksi me të është i mrekullueshëm, por ai …

HISTORI/ Seksi me të është i mrekullueshëm, por ai …

extreme
Unë jam 23-vjeçe dhe kam bërë seks me një djalë 29 vjeç. Por ai nuk po i përgjigjej thirrjeve të mia. Pas 8 muajsh më telefon përsëri. Më kërkoj të takoheshim dhe unë e zbulova se ai kishte të dashur shtatzënë. E dashura psikologe: Unë bëja seks të shkëlqyeshëm me një djalë që e takova në një bar. Por pasi kaluan 8 muaj, unë desha përsëri, por ai tani e ka të dashurën shtatzënë. if (!window.ANConfig) window.ANConfig = { defaults: [], configs: [] }; var gjid = Math.floor(Math.random() * 99999999) window.ANConfig.defaults.push({ gjan_gjid: gjid, gjan_t: 4, gjan_allowExplicit: 1, gjan_callBack: function () {
Neandertali dinte të ndizte zjarrin

Neandertali dinte të ndizte zjarrin

extreme
Neandertali nuk pushon së na habituri. Ai ishte jo vetëm artist dhe lundrues i aftë, por dinte edhe të ndizte zjarrin, njësoj si homo sapiensi, sipas analizave të publikuara në revistën shkencore “Scientific Reports”, nga grupi i universiteteve holandeze “Leida” të koordinuara nga Andrew Sorensen. Ky zbulim vjen pak muaj pas atij të bërë në Itali, sipas të cilit neandertali prodhonte mjete pune me ndihmën e zjarrit, por që kishte hapur debatin mes shkencëtarëve mbi mënyrën se si e ndiznin. Ekspertët kishin ngritur dy hipoteza, ose e merrnin nga zjarret që binin ose ishin në gjendje që ta ndiznin atë. Ky dyshim u qartësua pas analizimit të instrumenteve prej stralli, që përkojnë me 50,000 vite më parë të gjetur në zona të ndryshme të Francës, që neandertalët kishin përdorur edhe për f
8 motive për të ‘ngacmuar’ partnerin dhe rindezur pasionin

8 motive për të ‘ngacmuar’ partnerin dhe rindezur pasionin

extreme
Çfarë duhet të bëni për një jetë seksuale “on top” Le të pranojmë: pasi keni kaluar fazën e parë të dashurisë, kur fluturat në stomak shoqërohen me mesazhe të nxehta dhe takime intime sa më shpejt që të mundeni, një fazë fiziologjike e qetësisë merr përsipër. Por kini kujdes: nëse bëhet e qetë, është koha për t’u zënë, sepse mund të kthehet në gjumë letargjik me rezultatin e tmerrshëm të largimit të çiftit. Për një intimitet gjithmonë në krye, këtu është një manual i vogël për t’u zgjuar nga gjumi dhe për të rindezur erosin. Gratë dhe burrat kanë kohë të ndryshme në të gjitha gjërat dhe gjithashtu edhe në eros. Megjithatë, sinjalet janë të mirëseardhura për të dy partnerët, sepse ata ndezin dëshirën dhe preludën për të pasur takime të mbushura me pasion. Merrni kohë: Zonjat kan