extreme Fun 

10 qytetet me ajrin më të pastër në botë

Rritja e teknologjisë dhe rritja e përdorimit të karburanteve, makinave e makinerive na kanë dhënë një lloj të ri problemi. Ndotjen e ajrit.  Ndërsa disa qytete kënaqen të rrethohen nga mbulesa natyrale të harlisura jeshile, të tjerët nuk janë zhvilluar mjaft mirë me një plan të qartë në mendje për të penguar ndotjen e vendit.  Sot do të shikojmë qytetet që ofrojnë ajrin më të pastër për qytetarët e tyre.  Një listë e 10 qyteteve më të mira me ajrin më të pastër: 1. Whitehorse, Yukon Canada 2. Liqeni Havasu City-Kingman,…

Lexo më shumë
extreme Fun 

Pse shkatërrimi jep kaq kënaqësi?

Të ndjerit në kontroll është një nevojë bazë e njeriut, dhe një teori thotë se shkatërrimi qëllimisht i gjërave jep kënaqësi sepse na bën të ndjehemi të fuqishëm. Provat anektodike të vizitorëve në “dhomat e zemnërimit” tregojnë se ka edhe një element katarsisi, sidomos kur ne kemi shtypur vazhdimisht frustrimin në jetën tonë të përditshme. Shumë njerëz gjithashtu ndjejnë një lloj ngazëllimi kur shohin gjërat që copëtohen. Në këtë rast, kurioziteti, habia dhe estetike luajnë një rol, teksa ne vrasim mendjen se për sa kohë objekti i destinuar të shkatërrohet…

Lexo më shumë
extreme 

Modelja e njohur që ka trup më të mirë se Kim Kardashian

Anastasiya Kvitko, 22 vjeçe nga Rusia, që jeton në Los Anxhelos, pretendon se është vetëm çështje kohe derisa ajo t’ia kalojë Kim Kardashian, pasi beson se ajo ka trupin e përsosur. Modelja Anastasiya insiston se nuk ka bërë asnjë ndërhyrje plastike, duke thënë se ka këtë trup falë dietave dhe ushtrimeve, transmeton Gazeta Express. Por, këto pretendime janë hedhur poshtë në vendin e saj.

Lexo më shumë
extreme 

Ja pse meshkujt duan seks me femra me të pasme të mëdha

Edhe meshkujt duan t’i shohin modelet teksa parakalojnë apo shfaqin linjat e tyre perfekte… por kur bëhet fjalë për jetën e tyre personale, ata dëshirojnë të jenë me një grua normale. Edhe pse modelet e revistave ata i preferojnë të dobëta, në jetën e vërtetë njerëzit preferojnë ato të kolme e me forma të theksuara. Por pse burrat preferojnë gratë me forma të kolme?! Studimet tregojnë se shumica e burrave që janë të shëndetshëm dhe fizikisht aktiv zgjedhin gratë me forma kundrejt atyre shumë të dobëta. Një arsye tjetër është…

Lexo më shumë
extreme 

Femra këto gjëra duhet t’i dini patjeter..

Kongresi amerikan i gjinekologëve për shëndetin e grave sipas një ankete të veçantë, zbuloi se sa femrat kanë njohuri për anatominë e trupit të tyre. Përgjigja, për fat të keq: jo edhe aq e këndshme. Për t’ju ndihmuar të kuptoni më mirë pjesët tuaja të poshtme, këtu po ju paraqesim një udhëzues se çfarë ndodh në vaginën tuaj gjatë seksit. Kur ndonjë lëvizje seksi zgjon interesin e një mashkulli, ai arrin ereksion. Ajo çfarë ndodh me ju është shumë pak e dukshme nga jashtë, por po aq stimuluese nga brenda.…

Lexo më shumë
extreme show bizi 

Kjo femër i ka të pasmet më seksi në botë (Video 18+)

Po është e vërtetë… Kjo është femra me të pasmet më të bukura dhe më seksi që keni parë ndonjëherë në jetën tuaj. Modelja e fitnesit dhe trajnerja personale, Victoria Lomba, u bë e njohur nëpërmjet rrjetit social, në fillim nga MySpace dhe Facebook, kurse tani nga Instagrami. Faqja e saj në Facebook është më e vizituara nga të gjitha faqet e yjeve të palestrës. E lindur në Spanjë, por me origjinë braziliane, suksesin e shijoi pasi u zhvendos në SHBA. Ajo ka zënë vend në kopertina të shumta revistash…

Lexo më shumë
extreme show bizi 

Kjo bukuroshe i ka të pasmet më të mira në Instagram (Foto)

Lisa Morales, modelja dhe udhëheqësja televizive e famshme, tani është në zë se ka vithet më të mira në rrjetin social Instagram, ndërsa ajo vazhdimisht mundohet ta konfirmoj këtë fakt, duke postuar foto dhe video në llogarinë e saj, ku vithet i ka në plan të parë. Dhe për këto vithe të mrekullueshme, flasin të gjithë. Në të vërtetë, shumë portale insistojnë se Lisa është ylli ‘më i madh’ i Instagramit. Por ndoshta ndokush nuk do të pajtohej me këtë konstatim, e sidomos jo adhuruesit e bukuroshes Jen Selter, e…

Lexo më shumë
extreme 

Adoleshentja që shiti virgjërinë për 2 milion dollarë tregon të vërtetën tronditëse

Një adoleshente rumune e cili dyshohet se ka shitur virgjërinë e saj në internet, ka pohuar se historia e saj ishte thjesht një “gjetje publicitare” për një faqe të tmerrshme të ankandit seksual. Aleexandra Khefren, 19 vjeç, bëri tituj në të gjithë botën kur ajo njoftoi se po i ofronte klientëve më të kamur në nëntor të 2016, virgjerine e saj. Katër muaj më vonë adoleshentja fama e saj u rrit me tej kur deklaroi që një biznesmen i Hong Kongut kishte fituar ankandin e dyshuar me ofertën e tij…

Lexo më shumë
extreme Lajme Rajon Vend 

Prostitucion në burgje, zbulohet skema e futjes së “bashkëjetueseve”

Zbulohet një skemë e përhapur prostitucioni ndër vite, nga bosët e krimit në burgjet shqiptare. Duke shfrytëzuar një të drejtë që ia njeh ligji atë të një takimi special 5 orës njëherë në muaj me bashkëshortet, partneret ose bashkëjetueset, të burgorit VIP kanë mundur të përfitojnë shërbimet e prostitutave në burgjet shqiptare. Një burim nga departamenti juridik në Drejtorinë e Përgjithshme të Burgjeve i shpjegoi Top-Channel se si funksiononte kjo skemë. Ligji tha ky burim ia njeh të drejtën të burgosurve të zhvillojnë takime speciale edhe me ato që konsiderohen…

Lexo më shumë
extreme 

I sheh ëndërr numrat e lotarisë, i ndodh e papritura 64-vjeçares

Një grua e moshuar, e cila fitoi lotarinë në vlerë prej 101.600 dollarësh, pretendon se i përdori numrat e saj të fatit, të cilët i erdhën në ëndërr. 64-vjeçarja nga Baltimore i ka thënë zyrtarëve të Lotarisë së Maryland se kishte filluar t’i përdorte kombinimet e numrave 4-8-11-21-27 për të luajtur në lotari rreth 24 vjet më parë, pasi ëndërroi që një burrë i erdhi  dhe i dha shifrat me fat. Ajo bleu një tiketë që mbante këto numra për tërheqjen e datës 2 maj, dhe më vonë bleu edhe…

Lexo më shumë
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial