Burnley befason Leicesterin

Futbollistët e Burnley kanë shënuar fitore të rëndësishme në përballje me ekipin e tretë në tabelë të Premier Ligës, skuadrën Leicester City me rezultat 2:1, në kuadër të javës 23.

Mysafirët erdhën të parët në epërsi me golin e Barnes në minutën 33, por kjo ishte e tëra që ata mundën të bëjnë.

Skuadra vendëse në vazhdim të ndeshjes u rikthye në lojë me dy gola që i siguruan tri pikë të mëdha për të mbetur në ligën më të fortë angleze në futboll.

Wood barazoi shifrat në minutën 56, ndërsa golin e fitores ekipit të tij ia siguroi Weswood në minutën 79.

Në këtë mënyrë Burnley erdhi deri te fitorja e tetë në kampionat dhe  renditet në pozitën 14 me 27 pikë.

Leicester City, që deri vonë ishte në hap me Liverpool për kreun e tabelës, pësoi humbjen e gjashtë në këtë sezon dhe mbetet i treti në tabelë me 45 pikë, transmeton KosovaPress.

0 Reviews

Write a Review

Besnik Mullaliu

Read Previous

Arta Nitaj ‘trazon’ bregdetin, përvëluese me bikini

Read Next

Linda Halimi gjoksin në “shesh”, nga pushimet në Xhamajka