Bukuritë natyrore të Norvegjisë, të filmuara nga ajri

Një video mbresëlënëse e filmuar nga ajri – me saktësisht nga kamera e vendosur në helmetën e një parashutisti, shfaq peizazhet e maleve të bukura të Norvegjisë.

Atletët Jamie Lee dhe Malachi Templeton po vizitonin fjordet Sogn në Norvegji, kur vendosën të realizojnë këtë video, transmeton Telegrafi.

Gjatë fluturimit Jamie ndjek nga pas me shpejtësi të madhe mikun e tij Malachi, i cili dukej se po shijonte në maksimum fluturimin.

Ata madje bërtasin nga kënaqësia dhe në një moment përfundojnë në asfalt pranë liqenit të bukur me ujë të kristaltë.

Gazetari

Read Previous

Serbia mbetet larg BE-së nëse nuk arrinë marrëveshje me Kosovën

Read Next

Mjekët sjellin zemrën e “vdekur” përsëri në jetë