Borini largohet nga Milan, bashkohet me futbollistin nga Kosova

Skuadra e Milanit ka qenë shumë aktive në këtë merkato të janarit.

Pas transferimit të Zlatan Ibrahimovic, Simon Kjare dhe Asmir Begovic, kjo skuadër tashmë ka larguar nga ekipi futbollistin Fabio Borini.

Gjatë ditës së sotme, Borini është prezantuar te skuadra e Hellas Veronas.

Borini, për 6 muajt e ardhshëm pritet të jetë bashkëlojtar me kapitenin e Kosovës, Amir Rrahmani.

Gazetari

Read Previous

Beqiri: Do ta kaloj këtë sëmundje dhe do të rikthehem sërish në fushë

Read Next

Genc Leka , këngëtari që po i “dridh” mbrëmjet muzikore