Befasuese, ja kush e kishte paralajmëruar ‘fundin’ e Hashim Thaçit, madje kishte thënë se nuk do të kthehet më nga Haga

Ish-deputetja e Kuvendit të Kosovës, nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Drita Millaku, javë më parë i kishte dhënë një goditje presidentit Hashim Thaçi.

Ajo përmes një shkrimi në Facebook, kishte paralajmëruar se i pari i vendit nuk do ta përfundojë deri në fund mandatin e tij si president.

Ish-deputetja kishte paralajmëruar se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, do të përballet brenda pak muajve me Gjykatën Speciale në Hagë, gjë që edhe ndodhi.

Sipas Millakut, Thaçi do ta marr ftesë nga Gjykata Speciale, dhe se nuk do të kthehet më.

Ja shkrimi i saj:

Një gjë është e sigurt, Hashimi nuk do ta përfundoj mandatin.

Së shpejti do ta nxjerrë biletën njëdrejtimëshe për në Hagë.

Një fjalë popullore thotë: “Çka të bën vetja s’të bën kurrkush”.ImageFOTO GALERI

Ardian H

Read Previous

Italia publikon bilancin e fundit rreth koronavirusit

Read Next

Abazi: Thaçi ra në “varrin që hapi për të tjerët”, krimet e luftës nuk mund të zbardhen duke targetuar shqiptarët