Sporte 

Bayern vendos për trajnerin

Hansi Flickun do të vazhdojë të jetë trajner i Bayern Munich

Shefi ekzekutiv i Bayern Munich, Karl-Heinz Rummenigge, ka konfirmuar se tani për tani, Hansi Flick do të vazhdojë të jetë i ulur në stolin e klubit gjerman.

Bayerni bëri një tjetër paraqitje pozitive nën urdhëratë e Flick, duke e mposhtur 4-0 Dortmundin në “Allianz Arena”.

Ai tha se do të flasë me Arsene Wengerin për të sqaruar gjithçka.

“Do të punojmë me Hansi Flickun deri në vendimin e radhës”, u shpreh Rummenigge.

“Kam respekt për Arsene Wengerin. Do ta thërrasim dhe do t’i sqarojmë gjërat. Nuk dua kurrfarë stresi me të”.

Të fundit nga kategoria

Leave a Comment

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial