Baton Haxhiu: Kadri Veseli mund të propozohet për kryeministër

Analisti Baton Haxhiu ka thënë se presidenti Hashim Thaçi mund ta propozojë Kadri Veselin si kandidat për kryeministër.

“Do t’i vije radha që ndoshta të propozohet edhe zotëri  Kadri Veseli për kryeministër’’, ka thënë Haxhiu.

Nuk e di a ka guxim Kadri  Veseli ta marrë këtë guxim, ai është vendim i tij por nuk besoj që do të bëja si i tretë, një lider i tillë’, tha ai.

Gazetari

Read Previous

Ja çka ndodh nëse Konjufca tash jep dorëheqje?

Read Next

Sabri Fejzullahu dhe Leonora Jakupi bashkojnë forcat edhe për një tjetër duet