Bartja e maskave bëhet obligative për qytetarët e Kosovës!

Në mbledhjen e sotme të Qeverisë së Kosovës, ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka propozuar një sërë vendimesh të reja për parandalimin e përhapjes së infeksionit të Covid-19.

Ndër to, ishte edhe bartja obligative e maskave.

Ky propozim vendim i Zemaj u miratua nga Qeveria e Kosovës

Fitore H

Read Previous

Dy të plagosur nga gjuajtja me armë mbrëmë në Prishtinë – i dyshuari kryesor në arrati, janë arrestuar 4 persona

Read Next

Sindikata e infermierëve dhe mamive mirëpresin vendimin e Kushtetueses: U dëgjuan kërkesat tona