Barcelona kishte tentuar për Plean, M’gladbach refuzoi shitjen e tij

Borussia Monchengladbach e ka refuzuar një ofertë nga Barcelona për yllit e tyre, Alassane Plea gjatë afatit kalimtar të janarit.

Klubi gjerman kishte vendosur që të mbajë francezin, dhe sipas raporteve të Bild oferta është refuzuar pasi nuk kishte kohë për zëvendësim.

Quique Setien kërkonte sulmues pas lëndimeve të Luis Suarez dhe Ousmane Dembele.

Mësohet se drejtori sportiv Max Eberl ishte i gatshëm të bënte një marrëveshje në lojtarin për 40 deri në 50 milionë euro, por mos gjetja e zëvendësimin ishte arsyeja që nuk shkuan më tej bisedimet.

Barcelona pastaj përfundoi duke nënshkruar me Martin Braithwaite nga Leganes, pasi që La Liga i dha leje.

Barcelona nuk ka treguar aktualisht shenja të reja për një lëvizje verore për Plean. 

Ardian H

Read Previous

Shala: Askush nuk më ka dhënë votë që ta zgjedhë Kurtin kryeministër

Read Next

Ministrja Dumoshi i reagon analistit që ia përmendi deputetes baben e vrarë