Gjendet i vrarë një person në një kazino në Suharekë

Pasditja e së dielës, sipas dëshmitarëve, ka qenë dita e fundit e jetës për një person rreth 35-vjeçar nga fshati i Mushtishtit. Vrasja ka ndodhur në rrugën e Reshtanit në një lokal të lojërave të fatit. Dëshmitarët kanë thënë për TherandaPost se një automjet ka ndaluar, është futur brenda ka shtënë me armë zjarri dhe […]

Trazira në Serbi, protestuesit hyjnë me dhunë në objektin e televizionit publik

Me moton ” 1 nga 5 milionë, një grup protestuesish në Beograd, të cilët janë kundër Presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, kanë hyrë me forcë në televizionin RTS. Siç shkruajnë mediet serbe, një nga organizatorët e protestës “1 në 5 milionë” Jelena Anasonoviç dhe një grup qytetarësh nuk janë të kënaqur me mënyrën e mbulimit të […]

Raporti i ri ‘konfirmon’ se iPhone-ët e 2019 do të vijnë me kamerë të trefishtë

Pasi telefonat Android këto ditë kanë filluar të shfaqin kamera të trefishta ose më shumë, kjo i bën kamerat e dyfishta të iPhone të duken mediokër. Megjithatë, sipas thashethemeve të mëhershme, ka pasur disa pretendime që sugjeruan se iPhone i 2019-ës mund të vijë me një instalim të trefishtë të kamerave. Nëse kjo është e […]

Komuna e Kaçanikut s’mori laptopët të cilët i pagoi – padit kompaninë

Mbi 50 mijë euro nga buxheti i vitit paraprak, komuna e Kaçanikut kishte planifikuar të blejë laptopë dhe projektorë për nevoja të profesorëve. Pas përfundimit të procedurave të tenderimit, komuna kishte konstatuar se laptopët nuk i kanë specifikat e kërkuara, raporton KTV. Këto pajisje janë kthyer mbrapsht nga komuna e Kaçanikut. Pas kësaj, Komuna ka […]

Nesër mot me diell në Kosovë

Gjatë ditës së diele do të mbajë mot kryesisht me diell dhe stabil, thuhet në njoftimin Institutit Hidrometorologjik të Kosovës. Sipas IHMK-së, temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 1-4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 17-20 gradë Celsius. “Shtypja atmosferike do të vazhdojë t’i mbajë vlerat e mbinormales, por masat e […]

Rahoveci mposhti Borean

Skuadra e Rahovecit ka regjistruar fitore shumë të lartë (159-54) përballë Boresë në ndeshjen e javës së në Superligën e Kosovës në basketboll. Që në çerekun e parë të ndeshjes në “Mizahir Isma”, vendasit ishin dominues duke i shënuar 30 pikë dhe duke i pranuar 14 sosh. Ata e morën lojën në dorë në dhjetëminutëshin […]

LDK fillon zgjedhjet e brendshme

Kreu i LDK-së, Isa Mustafa, të shtunën ka takuar kryetarët e të gjitha degëve të partisë në lidhje me procesin zgjedhor brenda kësaj partie. Nëpërmjet një postimi në Facebook, Mustafa, ka treguar gatishmërinë e LDK-së për zgjedhje brenda partiake. “Sot takova kryetarët e degëve të LDK-së, lidhur me bashkërenditjen e procesit zgjedhor. Degët e LDK-së […]

Pas vdekjes së dy të rinjve në aksident, nesër ditë zie në Lipjan

Me vendim të Kryetarit të Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti nesër është shpallur ditë zie në Komunën e Lipjanit. Kështu duke ndarë dhimbjen me familjet Retkoceri e Tmava me rastin e humbjes së jetës së Leonard Retkocerit dhe Sabit Tmavës në fshatin Duhël. Sipas komunës, me këtë vendim anulohen të gjitha aktivitetet politike dhe aktivitete […]

Vritet një person në Tiranë

Një person është vrarë me armë zjarri në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur në kodrat e liqenit të Tiranë rreth orës 18:15. Viktima mësohet të jetë 62-vjeçari me iniciale H.B është gjetur i vrarë në këtë zonë me armë zjarri. Burime bëjnë  me dije se 62-vjeçari po vraponte i shoqëruar nga djali i tij i mitur, […]

1 2 3 4 5 130