(E përditësuar) Numërohen 150 mija vota: Prin LDK’ja

Janë numëruar rreth 22 për qind të votave të përgjithshme, sipas të cilave prin LDK’ja. Rreth 150 mijë vota janë numëruar deri tani, sipas të cilave prin LDK’ja me 37 mijë vota. Pas saj është VV’ja me rreth 32 mijë vota. 20:13 – Ka filluar numërimi i votave nga Komisioni Qendror Zgjedhor për zgjedhjet e jashtëzakonshme parlamentare. Deri tani janë numëruar rreth 5 për qind e votave, shkruan Gazeta Express. Në vegzën e KQZ’së mund të gjeni numërimin e votave në kohë reale. Në zgjedhjet e sotme kanë dalë për të votuar…

Read More

Vetëvendosje prin në Mitrovicë

Në Mitrovicë janë numëruar 4500 vota, apo rreth 18 për qind, të cilat e vendosin Lëvizjen Vetëvendosje të parën. Komisioni Qendror Zgjedhor ka filluar numërimin e votave. Rezultatet e para në Mitrovicë ku janë numëruar mbi 4500 vota, prin Lëvizja Vetëvendosje me 1612, shkruan Gazeta Express. Pas VV’së është PDK’ja që ka marrë mbi 1500 vota, ndërsa LDK është e treta. 

Read More

Valon Syla: Rezultati do të jetë shumë i ngushtë, problem krijimi i koalicioneve

Analisti politik, Valon Syla, ka analizuar rezultatet e para tëpartive politike të dala nga Exit Poll. Ai ka thënë se dallimet do të jenë të ngushta prandaj problem do të krijohet edhe në krijimin e koalicioneve, njofton Klan Kosova. “Në esencë rezultati është më i ngushtë sesa që duket në këtë tendencën e parë. Exit Poll është indikator që partitë udhëheqin kështu duket. Dallimet mes fituesve do të jenë të vogla dhe kjo besoj se do të shihet edhe kur të fillon numërimi i votave”. “Renditja mund të jetë edhe…

Read More

Një orë e gjysmë numërim zyrtar, garë e ngushtë mes partive politike

Ka filluar numërimi zyrtar i votave nga Komisioni Qendror Zgjedhor. Sipas numrit të votave që janë numëruar deri më tani, Lidhja Demokratike e Kosovës udhëheq me mbi 12 mijë vota, e pasuar nga PDK me 11 mijë, VV me 10 mijë dhe AAK – PSD me 7 mijë. Lajmi.net do të ju mbajë të informuar vazhdimisht edhe nëpërmjet grafikut me rezultatet LIVE: https://rezultatet2019.org/Results.aspx?RaceID=1&UnitID=1&IsPS=0&Turnout=0&LangID=2

Read More