Kadri Veseli: Në qeverinë time do të ketë edhe më shumë ministra të rinj dhe të pakorruptuar

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, i shoqëruar nga ministri i Kulturës Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, kanë takuar sot dhjetëra të rinj që përfaqësojnë organizatet më të mëdha rinore të Kosovës, për të diskutuar për mbështetjen e tyre nëpërmjet fondit të rinisë i cili është krijuar me iniciativë të Veselit tash e një vit. GJatë diskutimeve me liderin e PDK-së i cili është edhe kandidat për kryeministër të Kosovës, të rinjtë thanë se me formimin e fondit rinor kanë përfituar shumë projekte përmes të cilave kanë arritur…

Read More

Habit Fjolla Morina në koncert u zhvesh ndërsa në plazh mbulohet

Këngëtarja e njohur Fjolla Morina ka qënë së fundmi në qëndër të vëmëndjes së media rozë për veshjen e saj shumë provokative në Skenderaj ku ishte e ftuar në një koncert.  Por duket se këngëtarja di të befasoj kur bëhet fjalë për veshje, pasi zhveshet aty ku nuk e pret askush, por “mbulohet” kur del në plazh. Në fotografitë e fundit, shihet se Fjolla po kalon pushime në Budva të Malit të Zi, ndërsa veshja e saj në plazh ka tërhequr vëmendjen edhe të fansave, pasi ajo shfaqet e  mbuluar…

Read More

Ermali tregon se çka pëlqen te Enca, nuk do ta besoni përgjigjen e tij

Bëri një videoselfie. Enca Haxhia ka hedhur një video në Instagram ku shihet se edhe sot po xhiron në filmin e ri që e ka me Ermal Mamaqin. Në këtë film, ajo do e jetë e veshur me një bluzë të hapur që i ekspozon trupin. “Çka të pëlqen te unë” e pyeti Enca. “Sytë” u përgjigj Ermali! Vërtetë përgjigje e ‘sinqertë’.

Read More

Ancelotti: Ne mund të fitojmë titullin e ligës duke sulmuar

Carlo Ancelotti foli për Sky Sport pas ndeshjes Fiorentina vs Napoli,e ku tha: ‘Ne nuk mbroheshim mirë ashtu siç ishim shumë të ngadaltë duke e shtypur Fiorentinën. Asnjëherë nuk është mirë të pranosh gola por kur shënon katër gola, duhet të jesh i lumtur”. “Tifozët? Pas 90 minutash ofendimesh, iu drejtova tifozëve dhe u thashë të shkojnë në shtëpi pasi ishte vonë. Asnjëherë nuk është kënaqësi të jesh në situata si kjo por ndodh. Shumica e tifozëve të Fiorentina janë të shkëlqyeshëm por gjithmonë ka idiot që shkatërrojnë gjithçka”. Bosi…

Read More

Kurti për Thaçin: Ai ka rënë në kurthin e dinakërisë së vet

Një prej kundërshtarëve më të mëdhenj politik të kryetarit të Vetëvendosjes është ish-shefi i PDK-së, tani kryetar shteti Hashim Thaçi. Kurti ka thënë se Thaçi nuk do t’i përkasë më të ardhmes politike, sipas tij, ai i përket të shkuarës. “Besoj që bëhet fjalë për një figurë politike e cila është e magjepsur me dinakërinë e vetës dhe unë mendoj që ky është kurthi që ia ka ngritur vetes e në të cilin tashmë ka rënë, pra, besoj që nuk i përket të ardhmes politike të Kosovës, por, gjithsesi i…

Read More

Ekziston ishull ku ju mund të shkoni për pushime falas

Vende të largëta, nga gjithçka dhe të gjithë, për të gjetur paqen me veten dhe përqendrimin e nevojshëm Pas ishullit të veçantë ku koha nuk ekziston, është edhe ishulli ku mund të qëndroni falas, për të rigjetur frymëzimin. Grupi i synuar janë shkrimtarët në kërkim të frymëzimit për të përfunduar një libër, hulumtues në fazën e thellimit të një studimi, muzikantë në kërkim të muzës… Ose çfarëdo krijuesi, pa dallim në fushën e artit, me mundësinë për të mos qëndruar vetëm nëse dëshiron të argëtohet me një grup miqsh. Por,…

Read More

Gazeta gjermane zbulon presionin që Pompeo ia bëri Vuçiqit: Pranoje Kosovën

Gazeta gjermane ‘Zuerst.de’, shkruan se Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë rritur jashtëzakonisht presionin ndaj Serbisë për të njohur pavarësinë e Republikës së Kosovës. Sipas këtij shkrimi thuhet se një gjë e tillë ka ndodhur në Washington gjatë takimit të presidentit të Serbisë, Aleksander Vuçiq, me Sekretarin Amerikan të Shtetit, Mike Pompeo. “ Pompeo hapur i ka kërkuar Vuçiqit vazhdimin e dialogut Prishtinë-Beograd dhe njohje të plotë reciproke”. “Një gjë e tillë mund të arrihet duke përshpejtuar reformat e brendshme dhe duke vazhduar negociatat me Kosovën, për arritjen e…

Read More

Shteti evropian që zotëron mbi 221 mijë ishuj

Ndonëse nuk ka një numër të saktë të ishujve në të gjithë botën, shtetet bëjnë llogaritë se sa të tillë kanë brenda territorit të tyre. Numri i saktë i ishujve në botë është i vështirë të përcaktohet edhe për shkak të kritereve që duhet të vendosen se cili mund të konsiderohet ishull dhe cili jo. Gjithsesi, faqja ‘WorldAtlas’ ka bërë një renditje të 11 shteteve që zotërojnë më shumë ishuj. Është Suedia që raportohet se ka në territorin e saj 221,800 ishuj, duke u renditur e para, ndërsa në vend…

Read More

Disa fakte për Groenlandën, të cilën presidenti Trump dëshiron ta blejë

Disa ditë pasi Presidenti Trump tha se do ti kërkojë Danimarkës blerjen e Groenlandës, ka plasur zhurmë e madhe ndërkombëtare. Po kush është Groenlanda? Groenlanda ndodhet pothuajse nё Polin e Veriut dhe Donald Trump do ta blejё ishullin arktik. Kjo tashmё dihet. Por a e dini, se amerikanёt kanё dashur ta blejnё edhe mё parё Groenlandёn? E qё atje dikur ka pasur pyje? Sado absurde tingёllon, qё Donald Trump do ta blejё Groenlandёn, nё fakt kjo ide nuk ёshtё edhe fort e gabuar. Edhe njё herё tjetёr njё president i…

Read More

Shtëpia 15 milionë dollarëshe që do të blejë Obama, të lë pa fjalë

Barack Obama dhe bashkëshortja e tij, Michelle duan të blejnë një pronë buzë detit në shtetin e Masaçusets, e cila i përket pronarit të Boston Celtic, Wyc Grousbeck. Sipas asaj që raporton Daily Mail, shtëpia është në shitje për 14,85 milionë dollarë dhe ka 7 dhoma gjumi, 9 tualete, një kuzhinë gjigante, oxhak si dhe një sipërfaqe totale prej mbi 650 m2. Para vilës kryesore ka një plazh të madh, ndërsa në oborrin e mbushur me gjelbërim ka edhe një pishinë si dhe dy shtëpiza të vogla për miqtë. Prona…

Read More