Wednesday, August 22Informohu

Author: Vizioni.info

​Policia konfirmon se babë e bir në Gjilan i morën jetën kushëririt për motive të ulëta

​Policia konfirmon se babë e bir në Gjilan i morën jetën kushëririt për motive të ulëta

Lajme, Vend
Policia në Gjilan ka dalë me detaje rreth vrasjes që ka ndodhur dje pasdite në fshatin Verbic e Zhegovcit në këtë komunë. PK ka konfirmuar se 24-vjeçari A.N. dyshohet se është qëlluar me armë zjarri nga 47 vjeçari B.N. dhe nga i mituri 16-vjeçar A.N.. Gazeta Express më herët ka raportuar se viktima dhe të dyshuarit janë familjarë mes vete. Po ashtu, Express mëson se dy të dyshuarit janë babë e bir. Po ashtu, policia ka konfirmuar se motive që dyshohet se kanë quar në këtë vrajës janë të ulëta. Ky është njoftimi i PK’së: Policia e Kosovës në Gjilan përmes telefonit ka pranuar një informatë për një rast “Vrasje”. Pas pranimit të informatës njësitet e stacionit policor të Gjilanit dhe Hetimeve rajonale i kanë ndërmarr të gjitha veprimet primare për zbardhjen e këtij rasti, si
Raportohet për të shtëna jashtë ambasadës amerikane në Ankara

Raportohet për të shtëna jashtë ambasadës amerikane në Ankara

Bota, Lajme
Disa raportime në Ankara kanë njoftuar se janë dëgjur disa të shtëna drejt kabinave të sigurisë jashtë ambasadës amerikane në orët e hershme të 20 gushtit, mirëpo zyrtarët amerikanë kanë thënë se askush nuk është plagosur. Agjencitë turke të lajmeve kanë thënë se një person me armë zjarri ka shtënë katër apo pesë herë nga një veturë e bardhë që ka qenë duke lëvizur. Policia në Ankara ka thënë më 20 gusht se është duke kërkuar për veturën e përfshirë në incident. Ambasada amerikane është e mbyllur këtë javë pasi Turqia shënon festën e Kurban Bajramit.
“Telenovela” Modriç – Inter nuk është mbyllur ende, ky është lajmi i fundit

“Telenovela” Modriç – Inter nuk është mbyllur ende, ky është lajmi i fundit

Sporte
Luka Modriç kishte një dëshirë të madhe për t’u transferuar tek Interi dhe pavarësisht se vendosi të qëndrojë, pas një bisede me prensidentin Florentino Perez, kjo bashkëjetesë, e cila mund të zgjasë maksimumi edhe për këtë sezon, duket se do të jetë e sforcuar. Fundja, akordin mes fantazistit kroat dhe Interit e konfirmoi edhe deponimi i tij në FIFA, pro klubit italian. Pas denoncimit që Reali i Madridit i bëri zikaltërve, Modriç i thirrur për të sqaruar çështjen, nënvizoi se nuk ishte kontaktuar personalisht nga italianët dhe në këtë mënyrë, denoncimi i “Galaktikëve” shkoi më kot. Shkurt, e gjithë kjo histori mes Modriçit dhe Realit të Madridit pritet që të përfundojë verën tjetër, pse jo ndoshta edhe në merkaton e janarit, sepse sipas zërave të fundit nga media spanjolle, lojtari
Haradinaj e mirëpret nisjen e punës për hartimin e Strategjisë së Sigurisë

Haradinaj e mirëpret nisjen e punës për hartimin e Strategjisë së Sigurisë

Lajme, Rajon, Vend
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka marrë pjesë në takimin e grupit punues për draftimin e Strategjisë së Sigurisë së Kosovës. Në fillim të këtij takimi, Haradinaj mirëpriti nisjen e punës për hartimin e Strategjisë së Sigurisë, raporton Ekonomia Online. Ai e vlerësoi këtë strategji si reflektim të së tashmes për objektivat që i ka Kosova në të ardhmen. “Kosova në ndërtimin e vet si shtet ka kaluar disa etapa. Në çdo etapë e ka reflektuar veten edhe në planin e sigurisë me plane vepruese. Përshëndes nisjen e punës për strategjinë si reflektim i së tashmes për objektivat që i kemi”, ka thënë Haradinaj. Mediet janë lejuar të marrin vetëm pamje nga fillimi i këtij takimi.
Zaimina shfaqet atraktive e lagur në bikini

Zaimina shfaqet atraktive e lagur në bikini

show bizi
Njihet si nëna më seksi në estradë. Këngëtarja ka lënë pas aktivitetet në profesion dhe po shijon çdo moment të jetës, shkruan lajmi.net. Këto ditë, Zaimina ka postuar në rrjete sociale rregullisht imazhe nga plazhi, në të cilat vjen tejet joshëse. Në foton e fundit, këngëtarja paraqitet e lagur në mes të shiut, veshur në bikini në det. Si çdo herë, ajo është komplimentuar për formta trupore, të cilat i kishte rikthyer menjëherë pas lindjes. 🌧 A post shared by ᴢᴀɪᴍɪɴᴀ ᴠᴀsᴊᴀʀɪ (@zaimina_vasjari) on Aug 19, 2018 at 11:38am PDT
Në Gjilan 24-vjeçari u vra nga familjarët

Në Gjilan 24-vjeçari u vra nga familjarët

Lajme, Vend
Një vrasje ka ndodhur gjatë pasdites së djeshme në Gjilan, saktësisht në fshatin Vërbicë e Zhegocit. Si pasojë jetën ka humbur një 24-vjeçar ndërsa vrasja dyshohet të jetë bërë për motive të ulëta. “Policia e Kosovës në Gjilan përmes telefonit ka pranuar një informatë për një rast “Vrasje”. Pas pranimit të informatës njësitet e stacionit policor të Gjilanit dhe Hetimeve rajonale i kanë ndërmarr të gjitha veprimet primare për zbardhjen e këtij rasti, si dhe menjëherë është njoftuar dhe prokurori i shtetit. Në vendin e ngjarjes krim teknika ka bërë procedimin e vendit të ngjarjes, si dhe janë ndërmarr masa rreth mbledhjes së informacioneve lidhur me incidentin. Në vendin e ngjarjes ka dalë mjeku kujdestar dhe fatkeqësisht vetëm ka mundur ta konstatoj se viktima A.N.(1994), ka qenë p
Qytetarët do të lirohen nga pagesa në Stacionin e Autobusëve në Prishtinë

Qytetarët do të lirohen nga pagesa në Stacionin e Autobusëve në Prishtinë

Lajme
Në fund të këtij muaji pritet të largohet pagesa prej 10 centëve për secilën hyrje në Stacionin e Autobusëve në Prishtinë. Këtë e ka konfirmuar për T7, ushtruesi detyrës së krye shefit ekzekutiv në Stacionin e Autobusëve Emin Sylejmani. Prej 17 shtatorit, të vitit të kaluar secili udhëtar që udhëton prej Prishtinës drejt qyteteve tjera në Kosovë obligohet të paguajë 10 centë taksë për Stacionin e Autobusëve. Ky vendim i udhëheqjes së Stacionit ishte marrë pasi kishin dështuar të vendosin shitjen e biletave në mënyrë digjitale. Tani kur kanë kaluar gati një vit, kjo tarifë pritet të hiqet. Këtë e ka konfirmuar për T7, ushtruesi detyrës së krye shefit ekzekutiv në Stacionin e Autobusëve Emin Sylejmani. Vendimi i menaxhmentit për pagesën në sportele solli pakënaqësi tek shoferë
Flet Prokuroria për veteranët e rrejshëm

Flet Prokuroria për veteranët e rrejshëm

Lajme, Vend
Të hënën, në Prokurorinë Speciale do të mbahet një konferencë, ku do të sqarohen të gjitha dilemat që janë ngritur për aktakuzën e prokurorit të dorëhequr Elez Blakaj, për veteranët e luftës. Kryeprokurori i Speciales, Reshat Millaku e ka pranuar se njëra prej arsyeve pse s’ka shkuar aktakuza në Gjykatë është se nuk dihen kush janë përfituesit e paligjshëm. “Njëra prej arsyeve pse aktakuza nuk ka shkuar në gjykatë është se nuk dihet kush janë përfituesit e paligjshëm. Ka vetëm shifra por jo emra konkretë”, ka thënë Millaku. Në anën tjetër, organizatat që monitorojnë sistemin e drejtësisë presin që aktakuza e prokurorit Blakaj të dorëzohet në gjykatë dhe e njëjta të mbrohet nga një prokuror me integritet, i pavarur dhe i paanshëm. Siç është bërë tashmë e ditur, prokurori special
27 ushtarë të vdekur gjermanë për lirinë e Kosovës dhe shishet me verë të Thaçit dhe ‘sekretaricës’ së tij Pacollit

27 ushtarë të vdekur gjermanë për lirinë e Kosovës dhe shishet me verë të Thaçit dhe ‘sekretaricës’ së tij Pacollit

Lajme, Vend
Që nga viti 1999, lirinë e Kosovës e kanë siguruar 130 mijë ushtarë gjermanë. 27 ushtarë gjermanë kanë vdekur në misionin paqësor të KFOR-it. Angazhimi i Gjermanisë në kuadër të trupave paqeruajtëse ka kushtuar 3,4 miliardë euro. Çfarë kanë investuar Hashim Th. dhe «poslovna sekretarica» e tij Behgjet P. për Kosovën pas vitit 1999? Disa shishe verë, peshk dhe gjallesa të tjera deti të paguara me paratë e popullit më të varfër dhe më të izoluar në Europë. Mos harroni: rroga minimale në Kosovë për punëtorët nën moshën 35-vjeçare është 130 euro. Sa dy shishe verë për pushtetarët e Kosovës. Në vitin 1999 kancelari gjerman Gerhard Schröder dhe ministri i Jashtëm Joschka Fischer iu bashkuan aleancës veriatlantike për çlirimin e Kosovës. Në Gjermani një pjesë e opinionit kundërshtoi hapur inte
Kim Mehmeti zbërthen Edi Ramën: Njeri i lig, burrështetas i dështuar që drejton karvanin e hienave ‘rilindase’

Kim Mehmeti zbërthen Edi Ramën: Njeri i lig, burrështetas i dështuar që drejton karvanin e hienave ‘rilindase’

Lajme
Kim Mehmeti është një shkrimtar, romancier, tregimtar, eseist, publicist dhe përkthyes nga gjuha maqedonase në atë shqipe dhe anasjelltas, ndër më të njohurit në hapësirën shqiptare. Ai shpesh në shkrimet dhe publicistikën e tij është shfaqur si një njohës i mirë i mentalitetit njerëzor, i realitetit dhe aktualitetit në Shqipëri. Përpara se Edi Rama të vinte në pushtet, ai ka qenë një nga mbështetësit kryesor të tij dhe shpesh e ka quajtur atë, një mendje të mençur që i duhet Shqipërisë. if (!window.ANConfig) window.ANConfig = { defaults: [], configs: [] }; var gjid = Math.floor(Math.random() * 99999999) window.ANConfig.defaults.push({ gjan_gjid: gjid, gjan_t: 3,