Policët vrapojnë për nder të Enver Zymberit

Nesër bëhen shtatë vjet nga vdekja e heroit Enver Zymberi. Për ta kujtuar ish-kolegun e tyre, Policia nesër organizon vrapimin me moton “Vrapojmë shtigjeve të Enver Zymberit”. Ky aktivitet organizohet nën përkujdesjen e Komunës së Mitrovicës, Federatës së Atletikës dhe Policisë së Kosovës. Enver Zymberi ra në krye të detyrës më 26 korrik 2011, në […]

Duda Balje çmend një dasmë të tërë, ja sa bukur është dukur

Deputetja që gjithmonë zgjon vëmendje në Kuvend me pamjen e saj joshëse që ka, zgjon vëmendje edhe kudo që shkon jashtë ambientëve zyrtare. Duda Balje preferon edhe grimet e rënda për ahengje e dasma, përcjell ORAinfo. Ajo duket mahnitëse në një fotografi ku shihet e zbukuruar profesionalisht. Ja si u bë Duda.

Super Retë e Jupiterit

Ky imazh kap formimim e një super reje , e rrethuar nga modelet e zhurmshme në atmosferën e rajonit të Veriut të Jupiterit. Rripi temperament i veriut është një nga retë më me ngjyrë të Jupiterit. Shkencëtarët kanë menduar për dekada sa thellë këto breza shtrihen. Matjet e gravitetit të mbledhura nga Juno gjatë fluturimit […]

A gjendet ndonjë tokë tjetër në thellësitë e hapsirës? Mund të ketë atje jetë aliene?

Që prej fillimit të njerëzimit, njerëzit kanë vështruar yjet, duke pyetur se çfarë mrekullish mund të jenë atje larg. Me zhvillimim e shkencës dhe teknologjisë, më në fund kemi disa përgjigje. Kemi mësuar se planetët tanë fqinjë rrotullohen rreth diellit, ashtu si Toka. Kemi zbuluar nebula kozmike të një bukurie të pabesushme, yje që shpërthejnë […]

Ky është çmimi i fustanit që i zbuloi pjesën intime Luana Vjollcës

Një foto në të cilën Luana Vjollca shihet me fustan të kuq dhe transparent ka bërë xhiro në të gjitha mediat. Kjo për faktin që asaj i shkonte shumë ngjyra e kuqe por edhe për atë se i ka zbuluar pjesën intime dhe ka ‘çmendur’ ndjekësit, shkruan lajmi.net Ka pasur vajza të cilave u ka […]

Pasi e ndaloi policia, mërgimtari i sulmon fizikisht

Një mërgimtar nga Suedia është ndaluar nga Policia e Kosovës për mos respektim të shenjave të komunikacionit. Derisa njësia ishte duke u marrë me rastin, pasagjeri mashkull shqiptar me shtetësi suedeze fillimisht i kishte penguar zyrtarët policorë pastaj edhe i kishte sulmuar fizikisht. Dy zyrtarë policorë kanë pranuar tretman mjekësor. Të dyshuarit ishin nën ndikim […]

Shi i madh, rrëshqitja e dheut dhe uji përmbyt rrugën

Reshjet e mëdha të shiut kanë shkaktuar përmbytje të papritura në gjithë vendin, duke bllokuar autostradat në Kolorado dhe duke shkaktuar përmbytje në Nju Meksiko. Pjesë të Merilendit janë gjithashtu nën ujë, si në Pensilvani, ku shiu mbylli edhe Parkun Hershey. Pamje nga atje, të publikuara në Facebook, shfaqin një rrugë në Kolorado të përmbytur […]

1 156 157 158 159 160 171