Frikë LDK –VV në Vushtrri

Shkruan: Armend Xani Të gjithë këmi qenë në dijeni se pse u lëkund koalicioni në Vushtrri LDK-VV, natyrishtë që ka ndodhur një lëkundje dhe ende po vazhdon, ka lloj lloj fjalësh që qarkullojnë nëpër qytet, por cila është zyrtare?  Po flitet se është shkarkuar drejtori i shërbimeve publike Sedat Rashica. Është shumë normale sikur të […]

Gratë rrihen në bikini në mes të rrugëve të qytetit

Në Pushimin e Pranverës në Miami po “fluturojnë” grushtat. Një video tronditëse që ka dalë në mediat sociale gjatë fundjavës tregon një grindje kolosale që përfshin dhjetra gra në bikini, në South Beach, transmeton lajmi.net. Incizimi tregon se gratë me rroba banje pa mëshirë godasin njëra-tjetrën në mes të rrugës. Është e paqartë nga videoja […]

Mishi e sofra bën bashkë PDK-në e LDK-në

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, sonte ka pasur disa mysafirë të veçantë në qytetin që ai udhëheq. Siç raportojnë mediat lokale, në konak të Hazirit sonte ishin Sami Lushtaku, Sylejman Selimi, Ukë Rugova dhe disa personalitete të tjera, transmeton Indeksonline. Në një fotografi që po qarkullon në rrjete sociale, ata shihen duke pirë verë e […]

POROSIA E KUQE

Katër trandofila të lidhun me pe të kuq I dërgove në postën e vjetër Po vyshken para derës virtuale Sepse harta ime nuk u përket ma këtyre korodinatave Kot pret me ta kthye postën me pëllumb GPS nuk i punon kraheve tij të thyem M’thanë zojt e malit se i morre trandofilat nën sqetull I […]

Kjo është shtëpia prej ku u nis delegacioni i Rambujesë

Në konakun e Ali Mejzinollit, ishin mbledhur krerët e UÇK’së. 20 vite më parë, nga shtëpia e tij në Shalë të Lipjanit ata po bëheshin gati për tu nisur për në Rambuje. Aty kishin shkuar edhe përfaqësues ndërkombëtarë që mundësonin udhëtimin e përfaqësuesve të Kosovës.Sponzor Shpejtim Mejzinolli, është i biri i Aliut. Ai dy dekada […]

Këngëtarja me stil unik, sjell coverin e këngës ‘Gurbeti’ (VIDEO)

Savanna Hoti e njohur për vokalin e saj unik ka sjellë Coverin e këngës ‘Gurbeti‘, shkruan Vizioni.info. Këngë kjo, e cila është lansuar vite me parë. Savanna, këtë cover e ka sjellë në emisionin “n’Kosove show” ne te cilin musafire ishin Blero dhe Teuta Selimi. Savanna njihet si një ndër këngëtaret e reja më të […]

Artisti nga Kosova që krijon arte “Phantasy landscape” (foto)

Artisti nga Kosova që krijon arte “Phantasy landscape” me photoshopAltin Mallaku është një artist dixhital i lindur në Kosovë, në vitin 1997. Aktualisht banon në Nju Jork. Ai krijon arte dhe “Phantasy landscape” me photoshop. View this post on Instagram “Shine your light” – Finally Albanians started to shine around the world starting with singers […]

Hearn tregon se si po ecin gjërat për duelin mes Joshua – Wilder

Promotori i Anthony Joshua ka treguar së fundmi se si po qëndron situata për një marrëveshje të mundshme mes klientit të tij dhe Deontay Wilder. Dueli mes AJ dhe ‘bomberit të bronztë’ është ajo që pritet tash e dy vite nga të gjithë adhuruesit e boksit. Ishte shumë afër që një duel i tillë të […]

1 2 3 167