Arsenali i prin garës për Andre Gomesin

Arsenali po i prin garës për transferimin e mesfushorit të Barcelonës, Andre Gomes.

Gomesi kaloi te Barcelona nga Valencia në verën e vitit 2016, por ka dështuar të adoptohet në klubin e Barçës.

Sezonin e kaluar ai realizoi 31 paraqitje në të gjitha garat dhe sipas ESPN Unai Emery është i vendosur për transferimin e portugezit në Londër.

Tottenham Hotspur, West Ham Unitedi dhe Wolverhampton Wanderers janë klubet tjera që kanë shprehur interesim për Gomesin.

Gazetari

Read Previous

Fjalët që i sjellin 1000 sevape dhe qe fshijnë 1000 mëkate !

Read Next

Obiliqi do të bëhet me Shtëpi të re të Kulturës, rrënohet e vjetra