Aliu: Po na detyroni që Qeverinë ta bëjmë vetë

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu, ka thënë se në zgjedhjet e ardhshme LVV do ta bëjë Qeverinë e vetme.

Aliu në fjalimin e tij në Kuvend deklaroi se partitë tjera do të vazhdojnë politikën e tenderëve.

“Po na e boni punën që ta bëjmë Qeverinë me mbi 60% ,e ju të vazhdoni politikën e tenderëve e të kapje së shtetit, të cilët do i vjen fundi edhe asaj pune në zgjedhjet e ardhshme, kur na vet do të mund ta bëjmë qeverinë, por prapë s’do e bëjmë vetë”, pohoi Aliu përcjell Telegrafi.

Seanca e jashtëzakonshme ka filluar rreth orës 11:00 dhe është shoqëruar me debate të ashpra mes deputetëve.

Ardian H

Read Previous

Shqetësim në Vatikan, sëmuret me COVID-19 bashkëpunëtori i Papës

Read Next

ECDC dërgon paralajmërim serioz: Vera nuk ka gjasa të ndalojë coronavirusin