Alexander-Arnold shënon super gol nga goditja e dënimit

Mbrojtësi i Liverpoolit, Trent Alexander-Arnold, e ka konfirmuar formën e mirë që po kalon edhe në ndeshje ndaj Crystal Palace.

Alexander-Arnold shënoi një gol fantastik nga goditja e dënimit, duke e dërgua topin mbi barrikadë dhe duke e kaluar Liverpoolin në epërsi.

Ky është goli i tij i tretë në Ligën Premier këtë sezon, ndërsa ka dhuruar edhe 12 asistime.

Liverpooli është shumë afër titullit të kampionit, ku në ka mbetur edhe pak ditë që të kurorëzohet.

Trent Alexander-Arnold i Liverpool (Foto: Paul Ellis/Pool via Getty Images)

Pa dyshim që Arnold është një nga më meritorët për këtë sukses të Liverpoolit.

Ardian H

Read Previous

Evropa në rrezik nga një valë e dytë e pandemisë

Read Next

Pas aktakuzës për Thaçin e Veselin nga Gjykata Speciale, reagojnë edhe estrada – tregojnë mbështetjen e tyre për UÇK-në