Albin Kurti e konfirmon se do të takohet me Edi Ramën

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti ka konfirmuar se do të udhëtojë në Tiranë, ku do të marrë pjesë në një konferencë ndërkombëtare.

Aty, Kurti ka konfirmuar se do të takohet me Edi Ramën.

“Do të udhëtoj në Tiranë ku do të marrë pjesë në një konferencë që do të mbahet këtë vikend, në të njëjtën kohë do të takohem edhe me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama”, ka thënë Kurti.

Ai nuk ka treguar se cila do të jetë tema e takimit ndërmjet tij dhe Ramës.

Këto komente kandidati për kryeministër nga VV-ja, i bëri gjatë vizitës në panairin “Agrokos” në Sallën 1 Tetori në kryeqytet.

Gazetari

Read Previous

Aktakuzë për të pandehurit që sulmuan dy zyrtarët policor

Read Next

Geti, Onat, Dj Blunt dhe Real 1 publikojnë këngën “Moti”