Alban Bushi: Eros Grezda mund të zgjidhte ekip më të mirë se Rangers

Trajneri shqiptar i futbollit, Alban Bushi, ka thënë se Eros Grezda si një toplojtar që është mund të zgjidhte skuadër më të mirë sesa Rangers

Anësori ka ekipin kroat Osijek në momentet e fundit të afatit kalimtar për t’u bashkuar me Rangers për dy milionë funta, shkruan Sky.

Grezda është përfshirë në Kombëtaren e Shqipërisë për ndeshjen e fundjavës në Ligën e Kombeve.

Por që trajneri shqiptar i Shqipërisë në U21 ka thënë se është i befasuar me vendimin e Grezdës që të kalojë në Skoci.

“Kur shihni se sa i talentuar është Grezda, ne prisnim që ai të kalonte në një skuadër më të fortë se Rangers”.

“Ai është lojtar i nivelit botëror”,

“Por jam i sigurt që shumë shpejt ai do ta dëshmojë veten te Rangers duke ditur cilësitë që ka the ndikimin e tij nëpër ndeshje”.

Gazetari

Read Previous

Hamami i qytetit të Vushtrrisë, i vjetër sa vet qyteti(Video)

Read Next

Tragjedia e familjes Bajraktari, dy gra dhe vajza 7 vjeçe vdiqën në aksidentin me tren