Aksident tragjik në Suharekë: Humbin jetën pesë persona, prej tyre tre fëmijë

Pesë persona kanë mbetur të vdekur si pasojë e një aksident tragjik që ka ndodhur në fshatin Biraq të Suharekës
Prej pesë të vdekurve, tre prej tyre janë fëmijë, shkruan lajmi.net.

Lajmi është konfirmuar edhe nga zëdhënësi i Policisë për rajonin e Prizrenit, Hazir Berisha.

Berisha ka thënë se aksidenti ka ndodhur në mes të një veture BMW dhe një autobusi.

Postimi i plotë në facebook i Berishës:

Aksident i rende komunikacioni ne Biraqe te Suharekes

Rreth ores 13:21 minuta ne magjistralen Suhareke Duhel ka ndodhur nje aksident i tmerrshem komunikacioni me c’rast kane humbur jeten pese persona: dy te rritur dhe tre femije. Vdekjet jane konfirmuar nga emergjenca e cila ka dale ne vendin e ngjarjes. Aksidenti ka ndodhur ne mes te nje automjeti te llojit BMË dhe nje autobusi, Per informata shtese do te njoftoheni me kohe.

Gazetari

Read Previous

Çdo prind që i lindë një fëmijë nga nesër, do ti shtohet paga për 10 % dhe do ti merr 3700 euro kesh’

Read Next

Aurela Hoxha me poza provokuese në plazh