Aksident i rëndë afër Suharekës, pesë të vdekur, prej tyre tre fëmijë…

Një aksident i rëndë komunikacioni ka ndodhur para një ore në rrugën Suharekë-Duhle, në vendin Biraqë, në afërsi të Suharekës, kur një veturë është përplasur me një autobus, me ç’rast pesë persona kanë humbur jetën.Lajmin e ka bërë të ditur zëdhënësi i Policisë Rajonale të Prizrenit, Hazir Berisha, duke thënë se aksidenti ka ndodhur në pjesën e quajtur Biraq afër Suharekës.Rreth orës 13:21 minuta në magjistralen Suhareke – Duhël ka ndodhur një aksident i tmerrshëm komunikacioni me ç’rast kane humbur jetën pesë persona: dy të rritur dhe tre fëmijë”, ka njoftuar Berisha, përmes një postimi në Facebook.“Vdekjet janë konfirmuar nga emergjenca, e cila ka dalë në vendin e ngjarjes”, ka shkruar Berisha.Sipas zëdhënësit të Policisë, aksidenti ka ndodhur në mes të një automjeti të llojit BMW dhe një autobusi./Telegrafi/

Gazetari

Read Previous

Fokusi i aparatit i dashuruar në Diarin dhe Eldin 3 vjeçar

Read Next

Datat e mbajtjes së provimeve pranuese në fakultetet e ndryshme janë të shpallura më poshtë.