Abazi: LVV ka vetëm një koalicion, një partneritet dhe vetëm një borxh- vetëm me qytetarët

Zëvendëskryeministri, Haki Abazi, ka thënë se Lëvizja Vetvendosje ka vetëm një koalicion, një partneritet dhe vetëm një borxh- vetëm me qytetarët e vendit që jetojnë këtu apo në diasporë.

Kështu është shprehur në një postim Abazi

“LVV ka vetëm një koalicion, një partneritet dhe vetëm një borxh- vetëm me qytetatrët e vendit që jetojnë këtu apo në mërgatë”, shkroi ai.

Ndryshe, sot presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, sot përmes një letre drejtuar Kryetarit të Vetëvendosjes, Albin Kurtit, i ka kërkuar sërish që ta propozojë kandidatin e ri për kryeministër për ta formuar Qeverinë e re, pas mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë së tij./IndeksOnline/

Fitore H

Read Previous

Vëllai i tij ishte personi i parë i prekur me koronavirus në Kosovë, flet Don Lush Gjergji

Read Next

Foshnjat në Tajlandë pajisjen me “mini-mburoja” të fytyrës