A jeni gati për ndeshjen? Kjo ndodh sonte për herë të parë në histori të Kosovës

Kosova ndeshet sonte me Maltën në Ligën e Kombeve.

Përfaqësuesja e Kosovës kërkon fitoren e radhës për të përforcuar pozitën e parë në grup.

Ky ballafaqim e ka një veçanti të saj, përcjell ‘lajmi.net’.

Kjo do të jetë ndeshja e parë mes Kosovës dhe Maltës në Prishtinë si duel zyrtar mes dy shteteve.

Gazetari

Read Previous

Kurti vazhdon ta injorojë himnin e Kosovës

Read Next

E pamundur të pranojnë disfatën, komentet e ministrit serb pas pranimit të Kosovës në Frankofoni