A ishte Milaim Zeka shkaktar i ndarjës së Vetëvendosjes?

Deputeti nga rradhët e NISMA-s, Milaim Zeka, ishte i ftuar në emisioni “Kojshia Show”, ku aty foli edhe për përçarjen e Vetëvendosjes, për shkak se populli tash e njeh se kush është “Vetëvendosja”.

Ai u shpreh se shumë deputetë e “Vetëvendosjes”, që i dij edhe emrat kanë folur për ndarjen e grupit të tyre.

“Jo vetëm unë që po e them, po muj me ti than edhe emrat e deputetëve të Vetëvendosjes që e kanë shprehur se populli e pa lakuriqësinë apo “Harpallakun” e tij”.

Ai më tejë tha se i kam kritikuar Lëvizjën “Vetëvendosje , për mendimin sikuse talibanët.

“Vetëvendosje janë kah mendimi talibanët e Kosovës”, u shpreh Zeka.

Ai u shpreh në fund se cila parti është më komfort e ato sipas tij janë deputetët NISMA-s dhe Lidhja Demokratike e Kosovës.

Gazetari

Read Previous

DITA E SOTME NË ZARF TË KUQ

Read Next

Rita Ora uron Pavarësinë e Amerikës, e gjithë vëmendja tek gjoksi bombastik