35 vjet tu i kerku prind biologjik, Femija i braktisum qellimisht nga baba dhe nana, menjihere pas lindjes,

Këtë javë “Përrallë me Tupan” vjen me një histori ndryshe.

Nazmi Zekiçi, i lindur me emrin Alush Gashi, erdhi në “Përrallë”, për të treguar historinë e dhimbshme të jetës së tij.

Nazmiu kur kishte vetëm 3 ditë që kishte lindur, u dha për adoptim tek një familje tjetër.

Edhepse i rritur nga dy prindër të mrekullueshëm, ai kur kuptoi se kjo nuk ishte familja e tij biologjike, filloi kërkimin për nënën e tij.

Ai e gjeti atë, duke e takuar pas 35 vitesh. Por ky gëzim nuk zgjati shumë, pasi ai e humbi atë pas një kohe shumë të shkurtër, kur ajo ndërroi jetë.

Këtë histori të trishtë, mund ta ndiqni në “Përrallë me Tupan”, të rrëfyer për herë të parë nga Nazmi Zekiçi:

Gazetari

Read Previous

Një biletë drejt ‘kozmosit’, ja kur pritet të nisin fluturimet e para në hapësirë

Read Next

Shpërthen në lotë Valon Maloku kur dëgjon rrëfimin prekës të Nazmiut për jetën dhe nënën e tij të cilën e takoj pas 35 vjete (video)