SHPRESOJ QË NUK ISHTE PYETJE

SHPRESOJ QË NUK ISHTE PYETJE

Ti je art në vete, gati i përsosur, çdo vijë e fytyrës, pastaj detajet në kraharor, ti je piktura që nga njeriu nuk pikturohet kurrë, ti je një dhimbje me aurë. Ti je përbri meje,…

Read More
URGJENCA E FORMIMIT TЁ INSTITUCIONEVE TЁ VENDIT

URGJENCA E FORMIMIT TЁ INSTITUCIONEVE TЁ VENDIT

Vendi ynë edhe pas pothuajse 3 muajve pas zgjedhjeve është pa institucione të konstituara. Si shtet i ri me shumë sfida në rrugëtimin e konsulidimit të tij, sfida e formimit të institucioneve pas ҫdo procesi…

Read More
Mendimiet e juaja reagojnë në Veprat e juaja

Mendimiet e juaja reagojnë në Veprat e juaja

Jeta e përditshme mund të bëhet e lumtur. Është çështje zgjedhje. Është sjellja jonë që na bën të ndjehemi të lumtur ose të palumtur. Është e vërtetë, ne i hasim të gjitha llojet e situatave…

Read More
Stili bob, por ‘më i butë’, mësoni cili është modeli i flokëve që do të dominojë 2020-ën

Stili bob, por ‘më i butë’, mësoni cili është modeli i flokëve që do të dominojë 2020-ën

Stili i flokëve Bob ishte dominues në vitin 2019 dhe kjo u vu re në të gjitha trendet e prezantuara nga hair stylists kudo në botë. Brenda këtyre 365 ditëve që po shkojnë drejt fundit,…

Read More
Pesë modele flokësh që po preferohen shumë këtë dimër

Pesë modele flokësh që po preferohen shumë këtë dimër

Me uljen e temperaturave bie edhe dëshira jonë për t’u marrë me flokët në mëngjes. Megjithatë, ka disa modele të bukura që nuk do t’ju marrin shumë kohë dhe mund t’i bëni shumë thjesht. Këto…

Read More
57% e fëmijëve nuk janë të kënaqur me metodat mësimore në shkolla

57% e fëmijëve nuk janë të kënaqur me metodat mësimore në shkolla

Këshilli Rinor i Kosovës ka publikuar raportin “Mos supozo nevojat e mia”, i cili ka për qëllim ekzaminimin e nevojave të fëmijëve me nevoja të veçanta dhe adresimin e tyre në institucionet relevante. Koordinatorja e…

Read More
Emily Ratajkowski ‘ngacmon’ imagjinatën, shfaqet me këmishë të pa mbërthyer

Emily Ratajkowski ‘ngacmon’ imagjinatën, shfaqet me këmishë të pa mbërthyer

Emily Ratajkowski duket shumë joshëse në imazhet e fundit. Emily Ratajkowski është ndër modelet më të ndjekura në Instagram, dhe postimet që ajo bën marrin vëmendje në mediat rozë, shkruan lajmi.net. Modelja me prejardhje ruse…

Read More
Zyrtare: Thaçi fton Albin Kurtin në presidencë për ta mandatuar për formimin e Qeverisë

Zyrtare: Thaçi fton Albin Kurtin në presidencë për ta mandatuar për formimin e Qeverisë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e ka ftuar kryetarin e VV-së, Albin Kurtin për ta caktuar mandatarin për kryeministër. Në ftesën të cilën Thaçi ia ka dërguar Kurtit, takimi është paraparë të mbahet në orën…

Read More
Hyseni: Kemi luftuar suksesshëm korrupsionin

Hyseni: Kemi luftuar suksesshëm korrupsionin

Kryesuesi i Këshillit Prokurorial të Kosovës, Bahri Hyseni ka mbajtur konferencën e fundivitit ku ka paraqitur sukseset dhe sfidat gjatë vitit 2019. Ai tha se miratimi i planit strategjik 2019-2021 ku bën pjesë edhe strategjia…

Read More
Turqia do të dërgojë trupa ushtarake në Libi, pavarësisht paralajmërimit rus

Turqia do të dërgojë trupa ushtarake në Libi, pavarësisht paralajmërimit rus

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan ka thënë se shteti i tij do të dërgojë trupat ushtarake në Libi me kërkesë të Tripolit nga muaji janar, një hap që mund ta përballë këtë vend me mercenarët…

Read More