Paralajmërohen arrestime të ish-pjesëtarëve të UÇK’së këtë muaj

Paralajmërohen arrestime të ish-pjesëtarëve të UÇK’së këtë muaj

Kryetari i OVL-UÇK-së, Hysni Gucati, ka paralajmëruar se në tetor mund të ketë arrestime të pjesëtareve të UÇK-së, raporton T7 Shumë luftëtarë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës sot do të ishin dëshmorë, nëse ai nuk…

Read More
Kështu e falënderon Anton Quni Adelina Ismailin për mbështetje

Kështu e falënderon Anton Quni Adelina Ismailin për mbështetje

Kandidati për deputet, Anton Quni, falënderon këngëtaren Adelina Ismaili për mbështetjen gjatë fushatës së Lidhjes Demokratike të Kosovës për zgjedhjet parlamentare. Quni e ka takuar sot këngëtaren, e cila gjithmonë ka shprehur mbështjetje për LDK’në…

Read More
Kurdët e Irakut kërkojnë t’u bashkohen atyre të Sirisë kundër Turqisë

Kurdët e Irakut kërkojnë t’u bashkohen atyre të Sirisë kundër Turqisë

Një grup deputetësh i ka kërkuar Parlamentit Rajonal të Kurdistanit në Irak që të dërgojnë përforcime nga trupat irakiane të Peshmerga (Peshmerga: Ata që Përballen me Vdekjen) për t’i mbështetur forcat në Irak kundër ushtrisë…

Read More
Deri kur do të vazhdojë moti i ngrohtë në Kosovë? Parashikimi për ditët e ardhshme

Deri kur do të vazhdojë moti i ngrohtë në Kosovë? Parashikimi për ditët e ardhshme

Ditëve në vijim do të vazhdojë të mbajë mot i ngrohtë dhe me diell në Kosovë. Ditën e enjte do të ketë edhe vranësira kalimtare, ndërsa orëve të mëngjesit në vise të ulëta, më ftohtë…

Read More
Zëdhënësi i LDK’së: Nuk ka asnjë dallim të madh që e pamundëson koalicionin me VV’në

Zëdhënësi i LDK’së: Nuk ka asnjë dallim të madh që e pamundëson koalicionin me VV’në

Zëdhënësi i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Besian Mustafa, ka njoftuar se partia e tij është duke punuar për arritjen e një marrëveshjeje për bashkëqeverisje me Lëvizjen Vetëvendosje, dhe se dy partitë po diskutojnë edhe për…

Read More
Albulena Haxhiu mohon se LDK ka kërkuar shtatë ministri

Albulena Haxhiu mohon se LDK ka kërkuar shtatë ministri

Lëvizja Vetëvendosje ka mohuar zërat se Lidhja Demokratike e Kosovës ka kërkuar shtatë ministri në koalicionin e ardhshëm qeverisës, teksa kanë theksuar se ata asnjëherë nuk do të bien pre e kushtëzimeve në negociatat mes…

Read More
Ramush Haradinaj nuk do të bëhet deputet

Ramush Haradinaj nuk do të bëhet deputet

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka konfirmuar për Gazetën Express se pas certifikimit të rezultateve të zgjedhjeve dhe pas konstituimit të  Kuvendit, ai do ta dorëzojë mandatin në Kuvend. Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e…

Read More
Babai i mban të mbyllur 6 fëmijët e tij për 9 vjet në bodrum

Babai i mban të mbyllur 6 fëmijët e tij për 9 vjet në bodrum

Një burrë kishte mbajtur gjashtë fëmijë në një fermë të largët, të mbyllur në qilarin e shtëpisë, pa i lejuar të dilnin jashtë për 9 vjet, duke i bindur se ishin njerëzit e fundit në…

Read More
Palmer anulon vizitën në Beograd

Palmer anulon vizitën në Beograd

I dërguari i posaçëm i Departamentit amerikan të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Mathew Palmer, ka anuluar pjesëmarrjen në Forumin e nëntë të Sigurisë që fillon punimet të mërkurën në Beograd, kanë konfirmuar organizatorët e këtij…

Read More
Turqia refuzon armëpushimin: Arratisen 275 mijë persona nga sulmet vdekjeprurëse

Turqia refuzon armëpushimin: Arratisen 275 mijë persona nga sulmet vdekjeprurëse

Mijëra persona janë larguar nga Siria e Veriut, ndërkohë që sulmi turk përshkallëzohet, sipas zyrës së OKB për Bashkërendimin e Punëve Humanitare. Agjencia thotë se raportimet për njerëzit që zhvendosen sa vjen e rritet, ndaj…

Read More