Lajme Vend 

Çfarë do të ndodhë me zarfet që dyshohet se ishin me helm? Flet Valdete Daka pas mbledhjes

Komisioni Qendror Zgjedhor pas rastit të kundërmimit dhe shfaqjes së alergjisë të nëntë zyrtarëve të saj duke verifikuar votat e ardhura nga Serbia, ka mbajtur mbledhje të jashtëzakonshme. Me këtë rast, kryetarja e këtij komisioni, Valdete Daka tha se të gjitha zarfet që dyshohen për substanca të ndryshme do të qëndrojnë në objektin e Ministrisë së Infrastrukturës, ndërsa për votat e tjera afër 15 mijë të diasporës, ajo tha se nesër do të dërgohen në QNR. “Votat që janë vlerësuar që kanë qenë në hapësirën e mbyllur, KQZ ka vendos…

Lexo më shumë
Lajme Vend 

Ramiz Kelmendi i shpallë luftë Albin Kurtit: Pushka top t’u bëftë

Ramiz Kelmendi i tërheq vëmëendjen Albin Kurtit, i cili sot tha për të se është përkrahës i regjimit të shkuar. Kelmendi ndihet i linçuar nga Kurti e thotë se ai dëshiron që t’i nënshtrojë sipërmarrësit ndaj mendësisë së tij. Biznesmeni Ramiz Kelmendi përmes një shkrimi në Facebook, i është kundërpërgjigjur kandidatit për kryeministër, Albin Kurtit, i cili sipas rezultateve preliminare i ka fituar zgjedhjet parlamentare të 6 tetorit. Kurti sot e ka quajtur Kelemndin përkrahës të “regjimit të shkuar”, që ka aluduar në përkrahjen që pronari i grupit “Elkos” ia…

Lexo më shumë
Lajme Vend 

Gjendet një mjet shpërthyes në Pejë, policia bllokon rrugën

Një mjet shpërthyes është gjetur në rrugën “Jeton Dedushaj” në algjen Kristal në Pejë. Policia ka dalë në vendin e ngjarjes si dhe ka bllokuar rrugën dhe tani po pret të vijë njësia për deminim. Lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Pejës, Driton Rugova. “Rreth orës 18:10 policia ka pranuar informatën se në rrugën “Jeton Dedushaj” në Pejë, gjendet një mjet shpërthyes, policia ka marrë masat adekuate për sigurimin dhe bllokimin e një pjese të rrugës. Është bllokuar një pjesë e…

Lexo më shumë
Fun 

Gjakovari e ‘ha’ gjarpërin në mes të emisionit n’Kosovë Show

Hysen Rexhaj nga Komuna e Gjakovës është rast specifik në vendin tonë. Ai zbut ujqi dhe cdo kafshë tjetër si dhe zvarranik të ndryshëm, shkruan Gazeta NewBorn. Ai tregoj se ishte pickuar nga gjarpërinj të ndryshëm, madje as nuk ka kërkuar ndihmë mjekësore. Me tutje ai thotë se ka hapur një kopsht zoologjik në fshatin e tij, transmeton Gazeta NewBorn. Mysafiri të tjerë në emision kanë qenë edhe cifti nga Drenica që poashtu janë memecë, por që besojnë shumë në Zot dhe vishen komplet me firmë

Lexo më shumë
Fun 

E pickuan mbi 25 gjarpërinj, gjakovari vjen me gjarpër n’Kosovë Show

Hysen Rexhaj nga Komuna e Gjakovës është rast specifik në vendin tonë. Ai zbut ujqi dhe cdo kafshë tjetër si dhe zvarranik të ndryshëm, shkruan Gazeta NewBorn. Ai tregoj se ishte pickuar nga gjarpërinj të ndryshëm, madje as nuk ka kërkuar ndihmë mjekësore. Me tutje ai thotë se ka hapur një kopsht zoologjik në fshatin e tij, transmeton Gazeta NewBorn. Mysafiri të tjerë në emision kanë qenë edhe cifti nga Drenica që poashtu janë memecë, por që besojnë shumë në Zot dhe vishen komplet me firmë

Lexo më shumë
show bizi 

Njihuni me memecin nga Drenica që nuk flet as nuk dëgjon, por që…

Hysen Rexhaj nga Komuna e Gjakovës është rast specifik në vendin tonë. Ai zbut ujqi dhe cdo kafshë tjetër si dhe zvarranik të ndryshëm, shkruan Gazeta NewBorn. Ai tregoj se ishte pickuar nga gjarpërinj të ndryshëm, madje as nuk ka kërkuar ndihmë mjekësore. Me tutje ai thotë se ka hapur një kopsht zoologjik në fshatin e tij, transmeton Gazeta NewBorn. Mysafiri të tjerë në emision kanë qenë edhe cifti nga Drenica që poashtu janë memecë, por që besojnë shumë në Zot dhe vishen komplet me firmë

Lexo më shumë
show bizi 

As nuk flasin, as nuk dëgjojnë, çifti më specifik në Kosovë beson në Zot dhe veshet krejt firmato

Hysen Rexhaj nga Komuna e Gjakovës është rast specifik në vendin tonë. Ai zbut ujqi dhe cdo kafshë tjetër si dhe zvarranik të ndryshëm, shkruan Gazeta NewBorn. Ai tregoj se ishte pickuar nga gjarpërinj të ndryshëm, madje as nuk ka kërkuar ndihmë mjekësore. Me tutje ai thotë se ka hapur një kopsht zoologjik në fshatin e tij, transmeton Gazeta NewBorn. Mysafiri të tjerë në emision kanë qenë edhe cifti nga Drenica që poashtu janë memecë, por që besojnë shumë në Zot dhe vishen komplet me firmë/Gazeta NewBorn/

Lexo më shumë
Lajme Shkence Uncategorized 

Ernad Kosumi, mori çmimin e parë në një konkurs në të cilin morën pjesë 1432 student nga e gjithë bota

We Speak Science (WSS) është një institut edukimor shkencor jo-fitimprurës, i themeluar në vitin 2014 nga Dr. Detina Zalli (Universiteti Harvard) dhe Dr. Argita Zalli (Kolegji Imperial Londër). Ka një mision për të ngritur edukimin shkencor në zonat që janë në zhvillim në të gjithë botën, ku edukimi shkencor është në gjendje të rëndë.   Një konkurs për posterin më të mirë shkencor i nisur nga WSS u mbajt në shtator të vitit 2019. Një ftesë e hapur në mbarë botën rezultoi në 1432 paraqitje punimesh nga studentë të padiplomuar dhe të diplomuar nga e gjithë…

Lexo më shumë
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial