Analistët: Qeverinë e ardhshme e presin tri sfida të mëdha, vështirë t’i bëj ballë dorëheqjes

Analistët: Qeverinë e ardhshme e presin tri sfida të mëdha, vështirë t’i bëj ballë dorëheqjes

Të gjitha votat e rregullta janë numëruar dhe nga ky rezultat Lëvizja Vetëvendosje ka dalë fituese e zgjedhjeve të 6 tetorit. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), ka numëruar të gjitha votat e rregullta dhe nga…

Read More
Sa ministra e zëvendësministra do t’i kenë serbët në qeverinë e ardhshme sipas Kushtetutës?

Sa ministra e zëvendësministra do t’i kenë serbët në qeverinë e ardhshme sipas Kushtetutës?

Zgjedhjet në Kosovë kanë prodhuar një fitues të tyre, e që është Lëvizja Vetëvendosje, ndërsa koalicioni qeverisës pritet të jetë ai mes tyre dhe partisë që doli e dyta në këto zgjedhje, Lidhjës Demokratike të…

Read More
Sa vota i duhen një kandidati për t’u bërë deputet?

Sa vota i duhen një kandidati për t’u bërë deputet?

Për tu bërë deputet i Kuvendit të Kosovës, duhet të ketë së paku 4 mijë vota, kur bëhet fjalë për parti më të vogla, ndërsa deri në 10 mijë tek subjektet që kanë përqindje më…

Read More
Bekë Berisha: Kurti nuk mundet me e çkapë shtetin prej PDK’së, po të ishte e mundur e kishim bërë ne

Bekë Berisha: Kurti nuk mundet me e çkapë shtetin prej PDK’së, po të ishte e mundur e kishim bërë ne

Kandidati për deputet nga radhët e koalicionit AAK-PSD, Bekë Berisha, është i ftuar sonte në emisionin Pressing Zgjedhor në T7. Berisha ndër të tjera në këtë takim ka folur edhe për çkapjen e shtetit nga…

Read More
Kurti tregon çfarë raporte ka me Thaçin dhe si do të sillet me të si kryeministër

Kurti tregon çfarë raporte ka me Thaçin dhe si do të sillet me të si kryeministër

Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, e cila i ka fituar zgjedhjet parlamentare sipas rezultateve preliminare, ka treguar se çfarë raporte ka me presidentin Hashim Thaçi dhe se si do të sillet me të, nëse…

Read More
Përleshen familjarët në Rahovec, lëndohen pesë persona

Përleshen familjarët në Rahovec, lëndohen pesë persona

Një përleshje e madhe ka ndodhur në Rahovec, përfshihen 15 persona, polica ndalon 6 nga ta, raporton T7 Një incident i rëndë ndodhi një natë më parë në këtë rrugë. Madje këtë e dëshmojnë edhe…

Read More
Kelmendi: Kurti nuk mund t’i realizoj premtimet e fushatës

Kelmendi: Kurti nuk mund t’i realizoj premtimet e fushatës

Kreu i partisë Fjala, parti kjo e cila nuk e kaloi pragun zgjedhor në zgjedhjet e 6 tetorit, Gëzim Kelmendi, i ftuar në emisionin Pressing të T7, ka thënë se Albin Kurti si kryeministër i…

Read More
Këta janë kandidatët më të votuar në Prizren pas Vjosa Osmanit

Këta janë kandidatët më të votuar në Prizren pas Vjosa Osmanit

Janë publikuar rezultatet nga shumica e qendrave të votimit në komunën e Prizrenit për Lidhjen Demokratike të Kosovës. Sipas rezultateve preliminare, kandidatja për kryeminsitre, Vjosa Osmani, ka marrë 9051 vota. Menjëherë pas saj renditet kryetari…

Read More
Kurti: LDK e ka pranuar koalicionin me ne, nesër flasim me Isa Mustafën e Vjosa Osmanin

Kurti: LDK e ka pranuar koalicionin me ne, nesër flasim me Isa Mustafën e Vjosa Osmanin

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se LDK’ja ka pranuar në parim të bëjë koalicion me të, por se nesër do të diskutojnë më shumë. “Në parim kanë pranuar të kenë koalicion me…

Read More
Varvitsiotis: Hapja e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë Veriore, mjet efikas për paqen në rajon

Varvitsiotis: Hapja e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë Veriore, mjet efikas për paqen në rajon

Ministri i Jashtëm alternativ grek, Miltiadis Varvitsiotis, ka deklaruar se dapja e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë Veriore është mjet efikas për paqen në rajon. Greqia beson se hapja e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë…

Read More