Kërcënimi i Salih Zybës ndaj Shpend Ahmetit: Reagon ashpër PSD-ja, aktivizohet shoqëria civile

Kërcënimi i Salih Zybës ndaj Shpend Ahmetit: Reagon ashpër PSD-ja, aktivizohet shoqëria civile

Një status i Salih Zybës, kandidatit për deputet nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje sot ka çuar në këmbë gjithë opinionin publik por edhe ka shkaktuar përplasje të madhe midis PSD-së dhe Vetëvendosjes. Zyba në një…

Read More
Kusari-Lila: Do të kemi më shumë se 61 deputetë bashkë me LDK’në

Kusari-Lila: Do të kemi më shumë se 61 deputetë bashkë me LDK’në

Kryetarja e Alternativës, njëherësh kandidate për deputete në Kuvendin e Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, ka thënë se “sikur LDK-ja të kërkonte tash kryeministrin, do të humbte shumë në elektorat. Sikur të…

Read More
Fisnik ismaili e konfirmon që nuk është më pjesë e PSD’së: Unë s’i përkas asnji grupacioni politik ma

Fisnik ismaili e konfirmon që nuk është më pjesë e PSD’së: Unë s’i përkas asnji grupacioni politik ma

Anëtari i PSD’së , Fisnik Ismaili, ka dhënë indikacione të qarta që po largohet nga ky subjekt politik. Para dy ditëve Ismaili duke i kthyer përgjigjen një komentuesi kishte thënë se pas largimit nga Lëvizja…

Read More
LAJMI FUNDIT: NISMA merr vendim

LAJMI FUNDIT: NISMA merr vendim

Xhevdet Smakiqi, anëtar i Kryesisë së Nismës Socialdemokrate, ka thënë se Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) kurrë nuk do t’i përgjigjej negativisht një kërkese të Listës Serbe. Ai ka folur kështu në kontekst…

Read More
Lajm fantastik për Kosovën

Lajm fantastik për Kosovën

Kryesuesi i Komisionit për Punë të Jashtme në Kongresin amerikan, Eliot L. Engel i ka bërë thirrje Bashkimit Evropian të certifikojë Planin e liberalizimit të vizave dhe t’i japë Kosovës liberalizimin e vizave. Në letrën…

Read More
Kush janë 5 më të votuarit e LDK’së në Gjilan, sa vota mori Vjosa në qytetin e Lutës

Kush janë 5 më të votuarit e LDK’së në Gjilan, sa vota mori Vjosa në qytetin e Lutës

Në komunën e Gjilanit, Lidhja Demokratike e Kosovës ka dalë e dyta, sipas rezultateve preliminare, me 12.217 vota. Sipas listës së deputetëve më të votuar që e ka siguruar Gazeta Express, kandidatja për kryeministre, Vjosa…

Read More
Ekskluzive: Lista e plotë e kandidatëve të PDK-së, nga kaq vota kanë marr

Ekskluzive: Lista e plotë e kandidatëve të PDK-së, nga kaq vota kanë marr

NewBorn, ka siguruar listën e plotë të 110 kandidatëve të PDK-së për deputetë nga qyteti i Dragashit. Listës si më i votuari i prinë Kadri Veseli me 2717 vota, i pasuar nga Ilir Kurteshi me…

Read More
Kaq vota morën kandidatët e PDK-së në Prishtinë

Kaq vota morën kandidatët e PDK-së në Prishtinë

Janë publikuar listat me vota të kandidatëve për deputetë nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës në Prishtinë. Listës i prinë kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli i cili në Prishtinë ka mbledhur…

Read More
Kur do të formohet qeveria e re? Këto procedura duhet të ndiqen

Kur do të formohet qeveria e re? Këto procedura duhet të ndiqen

Minutat e para të ditës së hënë i kaluan në sheshin “Skenderbeu”, në Prishtinë. Simpatizantët e Lëvizjes Vetëvendosje bashkë me krerët e saj dolën këtu pranë objektit të qeverisë për të festuar fitoren. Kjo festë…

Read More
Lista me kandidatët më të votuar të koalicionit AAK-PSD në Gjakovë

Lista me kandidatët më të votuar të koalicionit AAK-PSD në Gjakovë

Tanimë ka përfunduar numërimi i fletëvotimeve nga KQZ në nivel vendi dhe kanë dalur rezultatet preliminare. Gazeta Express ka siguruar listën me vota për kandidatët e koalicionit AAK-PSD në komunën e Gjakovës. Ky koalicion ka…

Read More
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial