SHOWBIZ 

Demi Rose zhvishet për ‘Halloween’, vizaton gjoksin me ngjyrë të kuqe

Demi Rose është zhveshur për ‘Halloween’. Modelja e famshme, Demi Rose, është zhveshur dhe është maskuar me rastin e ‘Halloweenit’, shkruan lajmi.net. Ajo i ka publikuar disa foto në Instagram dhe duket tejet joshëse me ngjyrë të kuqe. Si zakonisht e ka treguar një pjesë të gjoksit ndërsa pjesën tjetër e ka mbuluar. Demi njihet për poza të tilla provokative dhe shpesh herë merr vëmendjen në rrjete sociale me trupin e saj./Lajmi.net/

Lexo më shumë
Lajme Vend 

Bie frikshëm niveli i ujit në Përlepnicë, gjilanasit rrezikojnë të mbesin pa ujë

Banorë të Komunës së Gjilanit tash e dy muaj janë duke u përballur me mungesë të ujit për pije. Niveli i ujit në pendën e Përlepnicës, nga i cili furnizohen me ujë të pijshëm rreth 60 për qind e qytetarëve të  Komunës së Gjilanit, ka rënë nga 30 metra në 8.90 metra. Shkak për këtë është thatësia e madhe nga mungesa e reshjeve atmosferike muajve të fundit, që janë burim i furnizimit me ujë të kësaj pende. Kryeshefi i Ujësjellësit Rajonal “Hidromorava”, Muhamed Suliqi, i kanë thënë lajmit se nëse…

Lexo më shumë
Lajme 

Plaçkitet shtëpia e policit që e vranë një vit më parë, e veja e tij tregon se çka u vjedh

Pos shtëpisë së policit Izet Demaj është plaçkitur edhe një tjetër shtëpi ne të njëjtën lagje Ende pa u pajtuar me realitetin e hidhur, familjes se të ndjerit Izet Demaj, i ndodhi edhe një fatkeqësi. Shtëpia e tyre në fshatin Vrellë të Istogut, u plaçkit nga hajdutet. Ardita Demaj, gruaja e policit që ra në detyrë, per shkak te gjendjes emocionale nuk mund te fliste para kamerës, por prapa saj ajo tregoi se si e përjetoi rastin. Mbrëmjen e së shtunës, Ardita me fëmijë, shkuan t’i vizitojnë familjaret e tyre,…

Lexo më shumë
Lajme Rajon 

Ilaçet në Lum, dyshohet se i përkasin Spitalit të Burgut

Një ditë pas transmetimit të investigimit të “Fiks Fare”, se ilaçe të skaduara dhe pajisje mjekësore hidhen në Lumin e Tiranës, reaguan tre institucione, duke çuar inspektorët dhe specialistët në vendngjarje. Policia, Inspektoriati i Mjedisit dhe Pyjeve si dhe Agjencia e Barnave kanë nisur hetime penale dhe administrative për të gjetur se kujt i përkasin ilaçet e hedhura buzë Lumit të Tiranës, të denoncuara nga emisioni investigativ. Për disa orë me radhë, inspektorët kanë këqyrur vendin e ngjarjes, ndërsa kanë gjetur edhe disa prova. Në njërën prej këtyre provave, është…

Lexo më shumë
Lajme 

OKB: Ndryshimi i klimës dëmton transportin detar botëror

Transporti në dete dhe lumenj në botë po ndërpritet nga ndryshimi i klimës, thuhet në raportin vjetor të OKB-së për tregtinë detare botërore. “Ndryshimi i klimës dhe dëmi i shkaktuar nga ngjarje ekstreme të motit, të tilla si thatësira, përmbytje dhe ndryshime në nivelin e detit dhe ujit, dëmtojnë funksionimin e operacioneve të transportit dhe portit”, deklaroi në një raport konferenca e OKB-së për Tregtinë dhe Zhvillimin (UNCTAD). Uraganët dhe tajfunët e shumtë kanë çuar në mbylljen e porteve vitet e fundit, të tilla si ndërprerja 72-orëshe e portit kryesor…

Lexo më shumë
Lajme Vend 

Bushati: Albini “vdes” nëse tash nuk kundërshton oligarkët dhe ndërkombëtarët

Gazetari nga Shqipria, Andi Bushati i ftuar në emisionin Pressing të T7 ka thënë se nëse kandidati për kryeministër nga radhët e Vetëvendosjes, dhe njëkohësisht fituesi i zgjedhjeve, Albin Kurti, gjatë kohës sa të qeverisë me vendin nuk kundërshton oligarkët dhe ndërkombëtarët, mund të “vdes” politikisht. “Albini mund të “vdes”, nëse nuk kundërshton oligarkët dhe ndërkombëtarët njëjtë si e bënte gjatë kohës sa ishte në opozitë. Sepse të jesh në pushtet nuk është njëjtë si në opozitë. Në opozitë t’i kundërshtosh oligarkët dhe ndërkombëtarët nuk është e lehtë”, ka thënë…

Lexo më shumë
Lajme 

Çfarë thonë në KQZ për vendimin e Supremes, kur do të fillojë numërimi i votave të diasporës?

Nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve kanë folur për Gazetën Express pas vendimit të Gjykatës Supreme për votat e diasporës. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi ka thënë se deri më tani nuk dihet se kur do të fillojë numërimi i atyre votave, pasi që nuk e kanë marrë ende vendimin për të parë përmbajtjen. “Ne do të presim që ta marrim vendimin, për të parë të gjithë përmbajtjen, dhe do t’iu mbajmë të informuar në kohë për procedimin e mëtejmë, konform detyrimeve ligjore që kemi si institucion”, ka thënë Elezi. Sot…

Lexo më shumë
Lajme 

Plagosja e të riut nga Medvegja shqetëson shqiptarët

Një plagosje që ka ndodhur ndaj një të riu nga Medvegja ka shqetësuar shqiptarët e asaj ane. Në studion e Frontal në T7 një banorë i Preshevës që ka 30 vite pa e parë vendin e tij të lindjes, ka thënë vendlindja i është mohuar. Halil Selimi, ka thënë se sistemi serb ia ka mohuar të drejtën e banimit në Preshevë. “Si studentë jam përndjekur. Nuk është e drejtë që të mohohet e drejta për të jetuar në vendlindje vetëm pse ke orientim politik që nuk i përshtatet sistemit”, ka…

Lexo më shumë
Lajme Vend 

Kandidatët për noterë paralajmërojnë padi dhe protesta ndaj Ministrisë së Drejtësisë

Procesi i zgjedhjes së noterëve të rinjë është përcjellë me debate pro et contra lidhur me transparencën e këtij procesi. Këtij debati po i’a shohin sherrin kandidatët të cilët kanë dhënë provimin për noter dhe i janë nënshtruar intervistës për tu zgjedhur noter. Një kandidat në kushte anonimiteti i cili i është nënshtruar provimit dhe intervistimit për noter, i cili pretendon se procesi ka qenë i rregullt, për gazetën online Veriu.info ka thënë se janë duke u organizuar bashkë edhe me kandidatet tjerë në mënyrë që të përgatisin padi ndaj…

Lexo më shumë
SHOWBIZ 

Tayna thotë se është “poete”, e shoqëron me një foto seksi

Pasi që po i shijon sukseset e këngës “Sicko”, e cila për vetëm disa ditë është afër 10 milionë klikimeve Suksesi i kësaj kënge tashmë ka kaluar edhe kufijtë dhe ajo po dëgjohet edhe nga yje të ndryshëm botërorë si Viniciues Junior. E pas të gjithë kësaj tashmë duket se Tayna është në një trip tjetër. Ajo thotë se është në një gjendje të mirë për të shkruar “poezi”, ndoshta lirika të këngës së tij për të cilat ajo shpesh ka marrë edhe kritika, madje edhe nga deputetë të Kuvendit…

Lexo më shumë
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial