Të rinjët e kosovës ndjehen të lënë anash “premtime fyse në këto zgjedhje”

Të rinjët e kosovës ndjehen të lënë anash “premtime fyse në këto zgjedhje”

Në Kosovë jane disa grupe që merren me Astronomi, të cilat kanë vështirësi në realizimin e projekteve të tyre, në vendin tonë, në vendin që më shumë hargjohet në fushata zgjedhore nga kandidatë për deputet…

Read More
​Ambasada e re SHBA-së, sekretet arkitektonike të ndërtesës që shpreh përkushtimin ndaj Kosovës

​Ambasada e re SHBA-së, sekretet arkitektonike të ndërtesës që shpreh përkushtimin ndaj Kosovës

Në përvjetorin e pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, më 4 korrik të këtij viti në Prishtinë u bë përurimi i ndërtesës së re të Ambasadës amerikane, e cila konsiderohet manifestim fizik i një…

Read More
Agim Bahtiri mua Kryetar më bëri VetëVendosja jo AKR!

Agim Bahtiri mua Kryetar më bëri VetëVendosja jo AKR!

Agim Bahtiri në emisionin Kojshia show ka treguar ss si u bë kryetar bashkë me Lëvizjen VetëVendosje dhe jo me ASKR. Ai tha mua më ndihmoi VetëVndosja të bëhem kryetar i Mitrovicës dhe Jo AKR.

Read More
Afrona Dika para dasmës me Bleron, bën namin me legen e pite n’Kosovë Show

Afrona Dika para dasmës me Bleron, bën namin me legen e pite n’Kosovë Show

Sezoni i ri i shfaqjes televizive “n’Kosovë Show” dhe Afrona Dika dhe Blero u ftuan si mysafirët e parë të këtij sezoni. Afrona u testua nëse i di “rregullat” apo punët e shtëpisë, pak para…

Read More
10 Fakte interesante që duhet t’i dini për planetin Mars

10 Fakte interesante që duhet t’i dini për planetin Mars

– U emrërua nga romakët, është quajtur shpesh “Planeti i Kuq” për shkak të oksidit të hekurit që është i përhapur në sipërfaqe të saj, e cila i jep një ngjyrë të kuqërremtë. – Marsi…

Read More
Nëntë gjërat që nuk i keni ditur për Hënën

Nëntë gjërat që nuk i keni ditur për Hënën

Ju ndoshta dini se: Hëna u formua pasi një objekt me madhësinë e një planeti, u përplas me Tokën rreth 4.5 miliardë vjet më parë. Por a e dini se: Lindja e hënës mund të…

Read More
10 Fakte për shtresen e Ozonit.

10 Fakte për shtresen e Ozonit.

-Kur u zbulua? Nga kush? dhe nga e mori emrin?Këto dhe shum fakte & kuriozitete të tjera i gjeni më poshtë. 1. Ozoni u zbulua për herë të parë nga kimisti gjerman-zviceran Christian Friedrich Schönbein…

Read More
10 vende që nuk i shpjegon dot shkenca, por ekzistojnë

10 vende që nuk i shpjegon dot shkenca, por ekzistojnë

Ka shumë vende në planetin tonë për të cilat shkenca nuk ka një shpjegim. Vende që duken magjike  apo sikur i përkasin një bote tjetër, përcjell ‘shqip’ shkrimin. Më poshtë, vendet për të cilat nuk dihen…

Read More
​Willian dëshiron të qëndrojë në Chelsea

​Willian dëshiron të qëndrojë në Chelsea

Sulmuesi i Chelseas, Willian ka folur për të ardhmen e tij. Willian, të cilit i skadon kontrata në fund të sezonit, ka refuzuar mundësinë për t’u larguar. Për brazilianin gjatë verës kanë shprehur interesim disa…

Read More
Kjo bukuroshe i ka të pasmet më të mira në Instagram (Foto)

Kjo bukuroshe i ka të pasmet më të mira në Instagram (Foto)

Lisa Morales, modelja dhe udhëheqësja televizive e famshme, tani është në zë se ka vithet më të mira në rrjetin social Instagram, ndërsa ajo vazhdimisht mundohet ta konfirmoj këtë fakt, duke postuar foto dhe video…

Read More