E pabesueshme, 360 milionë euro në arkat e klubit te njohur anglez..

Tottenham bëhet gjithmonë e më i pasur! Sipas asaj që shkruan “BBC Sport”, klubi londinez është duke fërkuar duart pasi sponsori kryesor, AIA, ka gati kontratën e re për tetë vitet e ardhshme dhe pritet të derdhë në arkat e “Spurs” plot 320 mln sterlina, pra 360 mln euro, që do të ndihmojnë finalistët e Champions League për merkaton dhe investimet e tjera.