VV i kundrpërgjigjet Thaçit rreth kërkesës për mandatarin të ri të Qeverisë

VV i kundrpërgjigjet Thaçit rreth kërkesës për mandatarin të ri të Qeverisë

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, përmes një shkrese zyrtare dërguar bartësit të koalicionit fitues të zgjedhjeve të fundit, Kadri Veselit, i ka kërkuar edhe zyrtarisht koalicionit PAN që të propozojnë kandidatin e ri për ta…

Read More
Haradinaj numëron sukseset si kryeministër i Kosovës

Haradinaj numëron sukseset si kryeministër i Kosovës

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka numëruar sukseset e tij gjatë periudhës në krye të Qeverisë. Ruajtja e tërësisë territoriale dhe e sovranitetit të vendit, taksa prej 100 për-qind ndaj produkteve serbe dhe ligji për…

Read More
LDK-ja arrin pajtim: Isa Mustafa, kandidat konsensual për kryetar të partisë

LDK-ja arrin pajtim: Isa Mustafa, kandidat konsensual për kryetar të partisë

Pas një mbledhjeje treorëshe, LDK-ja ka vendosur që Isa Mustafa të kandidojë përsëri në pozitën e të parit, mëson Gazeta Express nga burime brenda mbledhjes së kryesisë. Që nga ora 10:00 e mëngjesit, Isa Mustafa…

Read More
SHBA-ja dhe Rusia lënë Traktatin Bërthamor, frikë për garë të re armësh

SHBA-ja dhe Rusia lënë Traktatin Bërthamor, frikë për garë të re armësh

Një marrëveshje e rëndësishme bërthamore, që eliminoi një klasë të tërë raketash, merr fund të premten, pasi Shtetet e Bashkuara dhe Rusia tërhiqen zyrtarisht nga traktati 31-vjeçar. Traktati i Forcave Bërthamore me Rreze të Mesme…

Read More
Në 2030-ën, myslimanët do t’i agjërojnë dy Ramazanë brenda një viti

Në 2030-ën, myslimanët do t’i agjërojnë dy Ramazanë brenda një viti

Kalendari hënor funksionon ndryshe nga ai diellor, kështu që nuk duhet të jetë surprizë një lajm i tillë. Këtë javë, përdoruesit e rrjeteve sociale potencuan se në vitin 2030 do kishin dy Ramazanë për t’i…

Read More
Kjo është lista e artistëve që do performojnë sot në ‘Sunny Hill Festival’

Kjo është lista e artistëve që do performojnë sot në ‘Sunny Hill Festival’

Sot starton ‘Sunny Hill Festival’. Një nga organizimet më të mëdha muzikore që mbahen në Kosovë, ‘Sunny Hill Festival’ starton sot për të mbaruar pas tre ditëve, shkruan lajmi.net. Festivali i cili po mbledh në…

Read More
Kida flet për raportet që ka me Taynën

Kida flet për raportet që ka me Taynën

Kida njihet si një artiste shumë e dashur me kolegët, por marrëdhënia e saj me artisten Tayna ishte në pikëpyetje. Kida është nga artistet më ta dashura dhe të respektuara në estradën shqiptare. Thuajse me…

Read More
Me këtë imazh Bebe Rexha ia mbyll gojën kritikëve të cilët i thanë se nuk do arrish asgjë në jetë

Me këtë imazh Bebe Rexha ia mbyll gojën kritikëve të cilët i thanë se nuk do arrish asgjë në jetë

Bebe Rexha pa asnjë dyshim qëndron në të njëjtën listë me këngëtarët më të mirë në botë. Bebe Rexha me fotografinë e fundit të publikuar në Instagram ka arritur të frymëzoj një numër të madh…

Read More
Një pacient në Kosovë në gjendje të rëndë nga ethet e minjve, IKSHP tregon masat parandaluese

Një pacient në Kosovë në gjendje të rëndë nga ethet e minjve, IKSHP tregon masat parandaluese

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka tërhequr vëmendjen e qytetarëve për të pasur kujdes ndaj etheve të minjve. Ata kanë njoftuar se këtë vit, një pacient është në gjendje të rëndë. “Duke pasur…

Read More