VIDEO e paparë/ Delfini lind në gjirin e Lalzit

Ditën e sotme, pushuesit e Gjirit të Lalzit janë suprizuar nga nje ngjarje e rrallë për këtë zonë.

Në bregun e detit ka mbërritur një delfin i cili ka lindur falë ndihmës së rojeve të plazhit.

Në vendngjarje kanë mbërritur edhe njerëz të tjerë për të filmuar këtë moment mahnitës ku delfini sjell në jetë beben e saj.

>Kliko Ketu per videon<

Vlen për tu përmendur se Gjiri i Lalzit është një nga zonat më të frekuentuara gjatë sezonit veror dhe ndodhet rreth 30 minuta larg nga kryeqyteti.