Kurti lartëson shumë figurën dhe veprimtarinë e Xhavit Drenorit

Ish- kandidati për kryetar të drenasit, Xhavit Drenori, i është bashkuar Lëvizjes Vetëvendosje!

Këtë e ka bërë të ditur vet kreu i kësaj lëvizjeje, Albin Kurti, i cili përmes rrjetit social Facebook, ka njoftuar se Drenori i është bashkuar Lëvizjes Vetëvendiosje, por njëkohësisht ai edhe ka lavdëruar figurën dhe përgatitjen e tij profesionale si dhe të kaluarën e tij, shkruan Vizioni.info.

“Nga viti 2013 e deri më 2018 ishte asamblist në Kuvendin Komunal në Drenas. Luftën kundër korrupsionit, krimit të organizuar dhe dukurive tjera negative në shoqëri, të filluara në Asamblenë Komunale në Drenas dhe më pas të shprehura edhe përmes videoinçizimeve të shkurtëra në rrjete sociale, do ta vazhdojë si aktivist i Lëvizjes VETËVENDOSJE!”, ka shkruar ndër të tjera Kurti. /Vizioni.info/

Për më shumë lexojeni shkrimin e Kurtit në Facebook: