Ministri i Punëve të Brendshme bënë marketing me Policet e plagosur

Drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj bashkë me ministrin e Punëve të Brendshme, Ekrem Mustafa kanë vizituar sot policët e plagosur në aksionin në veri.

Mustafa në një postim në Facebook u ka uruar shërim të shpejt pjesëtarëve të Policisë së Kosovës, duke shprehur mirënjohje, transmeton Indeksonline.

Më poshtë postimi i Mustafës:

Bashkë me drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj vizituam policët e plagosur sot në aksionin e institucioneve të sigurisë kundër krimit të organizuar dhe kontrabandës në disa lokacione të vendit.

Pjesëtarëve të Policisë së Kosovës ju urova shërim të shpejtë dhe shpreha mirënjohjen time për profesionalizmin e treguar gjatë aksionit të sotëm.

Si ministër i Punëve të Brendshme mbetem i përkushtuar në luftën e pakompromis kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit.