Rriten rrogat e asambleistëve

Rriten rrogat e asambleistëve

Sipas Projektligjit për Paga, i cili pritet të miratohet në Kuvendin e Kosovës më 31 janar, asamblistëve komunalë do t’u rritet rroga për 78 euro. Nga rreth 220 euro sa e kanë marrë deri tani,…

Read More
Fillon mbledhja komemorative për Arian Dacin

Fillon mbledhja komemorative për Arian Dacin

Ka filluar mbledhja komemorative për nder të zv.ministrit Arian Daci. Kjo mbledhje është organizuar nga kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj. Edi Daci-Prapashtica, motra e të ndjerit Arian Daci, para të pranishmëve në mbledhjen komemorative, ka…

Read More
Haradinaj: Arian i dalluar për vlera njerëzore. Do të na mungosh!

Haradinaj: Arian i dalluar për vlera njerëzore. Do të na mungosh!

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, i shoqëruar nga anëtarë të kabinetit qeveritar, zëvendësministra dhe bashkëpunëtorë, ka bërë homazhe pranë arkivolit në hollin e Kuvendit të Republikës së Kosovës, pas ndarjes nga jeta në…

Read More
Tentuan të grabisin bankomatin, arrestohen të dyshuarit

Tentuan të grabisin bankomatin, arrestohen të dyshuarit

Gjatë orëve të para të mëngjesit të së shtunës persona te janë munduar të grabisin një nga bankomat, të një banke të nivelit të dytë në Bulqizë. Por edhe pse kanë dëmtuar bankomatin ata nuk…

Read More
Moti sot në Shqipëri

Moti sot në Shqipëri

Shqipëria sot do të ndikohet relativisht nga masa ajrore të qëndrueshme. Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, moti do të jetë i kthjellët me vranësira të pakta kalimtare kryesisht mbi relievet malore. Era do të fryjë me…

Read More
Kryeministri kanadez largon nga misioni diplomatik ambasadorin e Kinës

Kryeministri kanadez largon nga misioni diplomatik ambasadorin e Kinës

Kryeministri i Kanadasë, Justin Trudeau, ka larguar nga misioni diplomatik, ambasadorin e Kinës, John McCallum. Kjo vjen pas komenteve kontraverse të ambasadorit McCallum që i bëri ndaj një rasti të ekstradimit ku përfshihej një zyrtare…

Read More
Tetova qyteti më i ftohtë në Maqedoni

Tetova qyteti më i ftohtë në Maqedoni

Gjatë mëngjesit në Tetovë është më ftohtë me -11 gradë celsius, ndërsa një gradë është në Gjevgjeli. Sipas Drejtorisë për punë hidrometeorologjike, deri në ora 07:30 -10 ka qenë në Shkup, -8 në Prilep, Manastir…

Read More
Vuçiq pyet serbët: Cili është çmimi që mund ta paguajmë për Kosovën?

Vuçiq pyet serbët: Cili është çmimi që mund ta paguajmë për Kosovën?

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se është koha që  të fillohet të mendohet për njerëzit, duke mbrojtur interesat e tyre dhe për të fituar sa më shumë të jetë e mundur, por  shtoi se…

Read More
Ekstradohet nga Anglia në Belgjikë shqiptari, “koka” e trafikut të emigrantëve në Angli

Ekstradohet nga Anglia në Belgjikë shqiptari, “koka” e trafikut të emigrantëve në Angli

Kreu i një rrjeti të trafikimit të emigrantëve drejt Britanisë së Madhe është ekstraduar drejt Belgjikës për të shlyer dënimin me 10 vite burg dhe 720 mijë euro gjobë. Shqiptari Alket Dauti u arrestua në…

Read More
Kastrati në krye të Bordit Drejtues të Diplomacisë Digjitale për Evropë

Kastrati në krye të Bordit Drejtues të Diplomacisë Digjitale për Evropë

Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës, thotë se sipas rekomandimeve nga Departamenti Amerikan i Shtetit dhe Qendra për Perspektivë Evropiane, Drejtori i Komunikimit dhe Diplomacisë Publike në MPJ, Sami Kastrati, i cili më herët…

Read More