Policia e Kosovës bëjnë homazhe tek familja Jashari, në Ditën e Veteranit

Me rastin e shënimit të Ditës së Veteranit, Drejtori i Pëgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj me menagjmentin e lartë të PK-së, kanë bërë homazhe te varrezat e dëshmorëve Jasharaj në Prekaz, duke nderuar heroizimit dhe sakrificën e tyre për lirinë e vendit.

Më këtë rast ata kanë vendosur buqeta lulesh pranë varrit të Komandantit Legjendar, Adem Jashari dhe kanë vizituar familjen e tij.

Gjatë kësaj vizite ata janë pritur nga kryefamiljari, Rifat Jashari.