Haradinaj tregon se çka i tha Mogherinit në Bruksel

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka publikuar fjalimin e tij të plotë në Këshillin e Tretë të Stabilizim Asociimit ndërmjet Kosovës dhe BE-së, në Bruksel.

Kryeministri Haradinaj ia ka përmendur Mogherinit se edhe 20 vjet pas luftës, 10 vjet pas pavarësisë dhe pesë vjet pas arritjes së marrëveshjes në Bruksel, “realiteti në progresin e normalizimit të raporteve mes Kosovës dhe Serbisë, ka qenë minimal”.

Më poshtë mund ta lexoni shkrimin e plotë të kryeministrit Haradinaj në Facebook.