10 lojtarët më të mirë të vitit 2018

Sa herë flasim për lojtarët më të mirë të sezonit, gjithmonë na shkon mendja te Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi.
Lojtarët që kanë dominuar futbollin në dhjetë vitet e fundit vazhdojnë të shfaqen në nivele të larta, edhe pse tani kanë kaluar të 30-tat.

Ronaldo dhe Messi janë pjesë edhe e listës së lojtarëve më të mirë të vitit 2018 të hartuar nga ‘Mundo Deportivo’, përcjell ‘lajmi.net’.

Pjesë e kësaj liste janë edhe Robert Lewandowski, Mohamed Salah dhe Antoine Griezmann.

10 lojtarët më të mirë të vitit 2018:

Lionel Messi – 40 gola

Cristiano Ronaldo – 37 gola

Robert Lewandowski – 32 gola

Luis Suarez – 30 gola

Mohamed Salah – 29 gola

Antoine Griezmann – 28 gola

Ciro Immobile – 27 gola

Harry Kane – 27 gola

Florian Thauvin – 27 gola

Neymar – 23 gola