Mbyllet pjesa e parë Barcelona – Real

Pjesa e parë e “El Clasico”-s u mbyll me dominimin nga skuadra e Barcelonës.

Philippe Coutinho shënoi golin e parë në minutën e 11-të, kurse Luis Suarez shënoi nga penalltia pas gjysme ore lojë dhe rezultati pas pjesës se parë është 2-0.

Reali është mundur të rikthehet në lojë, por nuk kishte sukses. Pjesa e dytë pritet të jetë edhe më interesante, pasi vështirë se Reali do të pajtohet me një rezultat të tillë.