Bylisi, ballkoni panoramik prej nga shihet gjysma e Shqipërisë

Bylisi, ballkoni panoramik prej nga shihet gjysma e Shqipërisë

Bylisi është një nga qendrat më të rëndësishme arkeologjike të Shqipërisë, renditur për vlerat monumentale, krahas Apolonisë dhe Butrintit, vazhdon të mbetet një atraksion turistik me një numër në rritje të vizitorëve. Për periudhën janar-korrik…

Read More
​Kurti thërret për ndërhyrje kundër “Zajednicës” së Thaçit dhe Vuçiqit

​Kurti thërret për ndërhyrje kundër “Zajednicës” së Thaçit dhe Vuçiqit

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka thënë se bosnjëzimi i Bosnjës nuk është bërë duke u synuar direkt, mirëpo, sipas tij, është bërë duke kërkuar shkëmbim territorial në mes të Serbisë dhe Kroacisë. Kurti ka…

Read More
​Policia konfirmon se babë e bir në Gjilan i morën jetën kushëririt për motive të ulëta

​Policia konfirmon se babë e bir në Gjilan i morën jetën kushëririt për motive të ulëta

Policia në Gjilan ka dalë me detaje rreth vrasjes që ka ndodhur dje pasdite në fshatin Verbic e Zhegovcit në këtë komunë. PK ka konfirmuar se 24-vjeçari A.N. dyshohet se është qëlluar me armë zjarri…

Read More
Raportohet për të shtëna jashtë ambasadës amerikane në Ankara

Raportohet për të shtëna jashtë ambasadës amerikane në Ankara

Disa raportime në Ankara kanë njoftuar se janë dëgjur disa të shtëna drejt kabinave të sigurisë jashtë ambasadës amerikane në orët e hershme të 20 gushtit, mirëpo zyrtarët amerikanë kanë thënë se askush nuk është…

Read More
“Telenovela” Modriç – Inter nuk është mbyllur ende, ky është lajmi i fundit

“Telenovela” Modriç – Inter nuk është mbyllur ende, ky është lajmi i fundit

Luka Modriç kishte një dëshirë të madhe për t’u transferuar tek Interi dhe pavarësisht se vendosi të qëndrojë, pas një bisede me prensidentin Florentino Perez, kjo bashkëjetesë, e cila mund të zgjasë maksimumi edhe për…

Read More
Haradinaj e mirëpret nisjen e punës për hartimin e Strategjisë së Sigurisë

Haradinaj e mirëpret nisjen e punës për hartimin e Strategjisë së Sigurisë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka marrë pjesë në takimin e grupit punues për draftimin e Strategjisë së Sigurisë së Kosovës. Në fillim të këtij takimi, Haradinaj mirëpriti nisjen e punës për hartimin e Strategjisë…

Read More
Zaimina shfaqet atraktive e lagur në bikini

Zaimina shfaqet atraktive e lagur në bikini

Njihet si nëna më seksi në estradë. Këngëtarja ka lënë pas aktivitetet në profesion dhe po shijon çdo moment të jetës, shkruan lajmi.net. Këto ditë, Zaimina ka postuar në rrjete sociale rregullisht imazhe nga plazhi,…

Read More
Në Gjilan 24-vjeçari u vra nga familjarët

Në Gjilan 24-vjeçari u vra nga familjarët

Një vrasje ka ndodhur gjatë pasdites së djeshme në Gjilan, saktësisht në fshatin Vërbicë e Zhegocit. Si pasojë jetën ka humbur një 24-vjeçar ndërsa vrasja dyshohet të jetë bërë për motive të ulëta. “Policia e…

Read More
Diell dhe reshje shiu sot në Kosovë

Diell dhe reshje shiu sot në Kosovë

Gjatë javës mot më stabil, kryesisht me diell, pasdite mundësi për reshje lokale shiu. Sipas parashikimeve, ditëve të fundit të muajit gusht, fusha ciklonike dhe masa të ftohta ajrore nga Atlantiku verior, mund të depërtojnë…

Read More