Pamje Ekskluzive: Ushtarët Amerikan në Ujman

Ekipi i KALLXO.com ka vizituar para pak çastesh zonën ku forcat e KFOR-it janë pozicionuar afër liqenit të Ujmanit. Në pamjet e siguruara shihen ushtarë Amerikan dhe ushtarë të njësive të tjera të KFOR tek qëndrojnë afër makinave të tyre të armatosur me armë të gjata.

Prezenca e KFOR u shtua mbrëmë në këtë zonë, ndërsa KFOR e quajti këtë veprim një ushtrim të vetin dhe veprim operacionale të tyre.

KLIKO KETU per video