​‘Turqia mbetet partner i besueshëm i Kosovës’

Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, priti sot në takim ambasadorin e Turqisë në Prishtinë, Çagri Sakar, me të cilin ka biseduar për thellimin e bashkëpunimit bilateral në fushat e nevojshme.

Diplomati Sakar potencoi se Turqia do të vazhdojë të mbetet partner i besueshëm i Kosovës, duke ofruar përkrahje në të gjitha fushat e nevojshme.

Ndërsa, kryetarja e Kuvendit Vjosa Osmani u zotua se do të angazhohet maksimalisht në funksionalizimin e plotë të diplomacisë parlamentare mes Kuvendit të Kosovës dhe Kuvendit të Madh të Turqisë.

Ajo theksoi se në afat rekord do të konstituohen grupet e miqësisë mes deputetëve të Kuvendit të Kosovës dhe homologëve të tyre nga shumë shtete të botës.

Besnik Mullaliu

Read Previous

Chelseat i duket i shtrenjtë Sancho

Read Next

Tragjedia e Bulqizës, Meta: Thellësisht i tronditur, uroj shërim sa më të shpejtë të vajzës së mitur


Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/srv/users/serverpilot/tmp/vizioni) in Unknown on line 0