​Përfundon takimi Kurti-Rama, nuk deklarohen për media

Para pak çastesh ka përfunduar takimi mes kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama dhe lideri të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti.

Takimi që ka zgajtur për 5 orë, është mbajtur në Kryeministri të Shqipërisë, ndërsa asnjëri nuk ka dhënë deklaratë për media, të cilat prisnin përfundimin e takimit para objektit të Kryeministrisë.

Ky është takimi i parë mes Ramës dhe Kurtit, pas mbajtjes së zgjedhjeve më 6 tetor në Kosovë, ku partia e Kurtit ka dal e para, ndërsa LVV e ka pasur Kurtin kandidat për kryeministër të Kosovës.

Gazetari

Read Previous

Pse po e përkrahin kosovarët Erdoganin dhe ofensivën turke në Siri?

Read Next

Greqia bllokon 7 tonë perime nga Shqipëria me përmbajtje të lartë pesticidesh, a rrezikohet Kosova?


Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/srv/users/serverpilot/tmp/vizioni) in Unknown on line 0