Vdes mjeku në Britani të Madhe, i cili paralajmëroi kryeministrin Johnson për mungesë të pajisjeve mbrojtëse

Një mjek që paralajmëroi kryeministrin britanik Boris Johnson për mungesën e pajisjeve mbrojtëse (PPE) për punëtorët e Shërbimit Shëndetësor Kombëtar (NHS) ka ndërruar jetë pasi u infektua me coronavirus. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi,…

PDK fton deputetët të votojnë Pakon Emergjente të tyre

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Memli Krasniqi i ka bërë thirrje gjithë deputetëve të legjislaturës së shtatë të votojnë pakon emergjente të propozuar nga partia e tij në ballafaqimin e pandemisë…

Ngritët aktakuzë ndaj kryesuesit dhe anëtarëve të Komitetit Qeveritar për Privatizim

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës ka ngritur sot aktakuzë pranë Gjykatës Themelore në Prishtinë, Departamenti Special, kundër nëntëmbëdhjetë personave me inicialet B.B., F.H., M.K., D.G., N.R., A.Gj., F.Ç., M.R., A.N., F.K., I.I., G.J., B.B.,…

Prishtina vendime lehtësuese për bizneset, i liron për një vit kafiteritë që përdorin terrasë

Sot në mbledhjen urgjente të Kuvendit Komunal të Prishtinës si përgjegjëje ndaj gjendjes së krijuar nga situata me Pandeminë  Covid-19 miratuam Pakon Ekonomike Emergjente. Kjo pako përfshinë masat si në vijim: 1. Sigurimi i 5000…

Vdes mjeku në Britani të Madhe, i cili paralajmëroi kryeministrin Johnson për mungesë të pajisjeve mbrojtëse

Vdes mjeku në Britani të Madhe, i cili paralajmëroi kryeministrin Johnson për mungesë të pajisjeve mbrojtëse

Një mjek që paralajmëroi kryeministrin britanik Boris Johnson për mungesën…

Një tjetër rekord, albumi “Future Nostalgia” i Dua Lipës renditet i pari në Mbretërinë e Bashkuar

Një tjetër rekord, albumi “Future Nostalgia” i Dua Lipës renditet i pari në Mbretërinë e Bashkuar

Artistja shqiptare me renome ndërkombëtare, Dua Lipa, ka thyer një…

rekla
Kompletohen grupet në Ligën A, Zvicra përballet me Gjermaninë dhe Spanjën

Kompletohen grupet në Ligën A, Zvicra përballet me Gjermaninë dhe Spanjën

Shorti për edicionin e dytë të Ligës së Kombeve ka sjellë grupe shumë të forta në Ligën A – duke vënë përballë kombëtare si Spanja, Gjermani dhe Zvicra në një grup. Kampioni në fuqi i edicionit inaugurues 2019, Portugalia, do ta ketë një rrugë të vështirë për ta mbrojtur titullin, pasi shorti i ka rënë...

Read More

Temat e nxehta

SHOWBIZ

Një tjetër rekord, albumi “Future Nostalgia” i Dua Lipës renditet i pari në Mbretërinë e Bashkuar

Artistja shqiptare me renome ndërkombëtare, Dua Lipa, ka thyer një tjetër rekord personal. Ajo bëhet shqiptarja e parë, albumi i së cilës arrin të ngjitet në majë të klasifikimit në Mbretërinë e Bashkuar. Këtë gjë e bëri të ditur vet këngëtarja me origjinë nga Kosova, përmes një postimi të bërë…

Lajme nga bota

Shkence
Nëse keni njolla të bardha në dhëmbë, patjetër lexojeni këtë tekst!

Nëse keni njolla të bardha në dhëmbë, patjetër lexojeni këtë tekst!

Nëse keni njolla të bardha në dhëmbë madje përherë – është shenjë për t’u brengosur, thonë stomatologët Fjala është për fluorozën e dhëmbëve e cila zhvillohet që nga fëmijëria, pas daljes së dhëmbëve të përhershëm…

Fun
Kjo grua ka gjetur një mënyrë “për tu dukur më magjepsëse” në karantinë – duke veshur çdo ditë një fustan të ndryshëm

Kjo grua ka gjetur një mënyrë “për tu dukur më magjepsëse” në karantinë – duke veshur çdo ditë një fustan të ndryshëm

Një grua po bën jetën në karantinë që të duket magjepsëse – duke veshur një fustan të ndryshëm çdo ditë, ndërsa punon nga shtëpia. Kur erdhi vendimi për bllokime, shkaku i coronavirusit, Lucy Rogers, 32…

SHOWBIZ
Një tjetër rekord, albumi “Future Nostalgia” i Dua Lipës renditet i pari në Mbretërinë e Bashkuar

Një tjetër rekord, albumi “Future Nostalgia” i Dua Lipës renditet i pari në Mbretërinë e Bashkuar

Artistja shqiptare me renome ndërkombëtare, Dua Lipa, ka thyer një tjetër rekord personal. Ajo bëhet shqiptarja e parë, albumi i së cilës arrin të ngjitet në majë të klasifikimit në Mbretërinë e Bashkuar. Këtë gjë…

Në fokus

Vullnetarë nga diaspora ndihmojnë QKUK’në

Përballë kësaj sfide të vështirë, ku mjekët dhe infermierët janë në frontin e parë gjatë luftës me COVID-19, disa të rijnë kanë marrë iniciativë të japin kontributin e tyre për mjekët dhe infermierët kosovarë. Grupi…

Vdes mjeku në Britani të Madhe,...

Një mjek që paralajmëroi kryeministrin britanik Boris Johnson për mungesën e pajisjeve mbrojtëse (PPE) për punëtorët e Shërbimit Shëndetësor Kombëtar (NHS) ka ndërruar jetë pasi u infektua me coronavirus. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi,…

PDK fton deputetët të votojnë Pakon...

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Memli Krasniqi i ka bërë thirrje gjithë deputetëve të legjislaturës së shtatë të votojnë pakon emergjente të propozuar nga partia e tij në ballafaqimin e pandemisë…

Ngritët aktakuzë ndaj kryesuesit dhe anëtarëve...

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës ka ngritur sot aktakuzë pranë Gjykatës Themelore në Prishtinë, Departamenti Special, kundër nëntëmbëdhjetë personave me inicialet B.B., F.H., M.K., D.G., N.R., A.Gj., F.Ç., M.R., A.N., F.K., I.I., G.J., B.B.,…