“Familja nga Podujeva u infektua me Covid-19 nga gruaja që punonte në Prishtinë”

Pesë persona kanë rezultuar mbrëmë pozitiv me COVID-19 nga Komuna e Podujevës, e që gjendja shëndetësore e tyre është stabile. Nga këta vetëm një person është duke u trajtuar në Klinikën Infektive, ndërsa katër të…

Lojtarët e Drenicës dezinfektohen para hyrjes në ‘Fadil Vokrri’

Në ora 18:00 do të zhvillohet ndeshja mes Prishtinës dhe Drenicës në kuadër të ‘Digitalb Kupës’. Skuadra e Drenicës tashmë ka arritur në stadiumin ‘Fadil Vokrri’, transmeton Gazeta Sinjali. Para hyrjes në stadium, lojtarët dhe…

Rrëshqet dheu, rrëshqet edhe shtëpia në vlerë 250 mijë dollarë në Angli

Shtëpia e ëndrrave e një nënë të pesë fëmijëve, ”e lënë e varur” buzë një shkëmbi pas një rrëshqitje të madhe të dheut, u rrëzua në orët e para të këtij mëngjesi. Sipas mediave të…

LDK mblidhet për t’i konfirmuar emrat e ministrave që do t’i ketë në Qeveri

Ka filluar mbledhja e Kryesisë së LDK’së e thirrur një ditë para seancës ku pritet votimi i qeverisë në krye me Avdullah Hotin, raporton Gazeta Express. Në këtë mbledhje do të vendoset për emrat që…

rekla
Kompletohen grupet në Ligën A, Zvicra përballet me Gjermaninë dhe Spanjën

Kompletohen grupet në Ligën A, Zvicra përballet me Gjermaninë dhe Spanjën

Shorti për edicionin e dytë të Ligës së Kombeve ka sjellë grupe shumë të forta në Ligën A – duke vënë përballë kombëtare si Spanja, Gjermani dhe Zvicra në një grup. Kampioni në fuqi i edicionit inaugurues 2019, Portugalia, do ta ketë një rrugë të vështirë për ta mbrojtur titullin, pasi shorti i ka rënë...

Read More

Temat e nxehta

ROZË

Kejvina Kthjella feston ditëlindjen, ja sa vjet mbush ajo dhe urimi i bukur i Taynës

Një ndër to ka qenë edhe Tayna e cila është një mikeshë shumë e ngushte me modelen. Reperia ka postuar dy video me Kejvinën në “Instastory” dhe në një prej tyre ajo shkruan: Gëzuar ditëlindjen e bukur, të dua dhe më mungon. Të uroj krejt ca t’don shpirti dhe zemra. Modelja ka…

Lajme nga bota

Shkence
Nëse keni njolla të bardha në dhëmbë, patjetër lexojeni këtë tekst!

Nëse keni njolla të bardha në dhëmbë, patjetër lexojeni këtë tekst!

Nëse keni njolla të bardha në dhëmbë madje përherë – është shenjë për t’u brengosur, thonë stomatologët Fjala është për fluorozën e dhëmbëve e cila zhvillohet që nga fëmijëria, pas daljes së dhëmbëve të përhershëm…

Fun
I kam vetëm 13 vjet dhe posedon 4 diploma universitare – thotë se nuk e di me çfarë do të merret ne të ardhmen

I kam vetëm 13 vjet dhe posedon 4 diploma universitare – thotë se nuk e di me çfarë do të merret ne të ardhmen

Kohëve të fundit po dëgjojmë shpesh se si fëmijët po shtyjnë kufijtë. Është e rëndësishme që menjëherë të zbulohet inteligjenca dhe talenti i tyre – të paktën kështu thonë prindërit e të diplomuarit më të…

ROZË
Kejvina Kthjella feston ditëlindjen, ja sa vjet mbush ajo dhe urimi i bukur i Taynës

Kejvina Kthjella feston ditëlindjen, ja sa vjet mbush ajo dhe urimi i bukur i Taynës

Një ndër to ka qenë edhe Tayna e cila është një mikeshë shumë e ngushte me modelen. Reperia ka postuar dy video me Kejvinën në “Instastory” dhe në një prej tyre ajo shkruan: Gëzuar ditëlindjen e…

Në fokus

Talenti i Kosovës U-21 flet për...

Futbollisti i talentuar shqiptar më origjinë nga Kumanova, Valon Hamdiu, i cili aktualisht është pjesë e skuadrës zvicerane të Winterthur, ka përgënjeshtruar zërat e fundit, lidhur me një kalim të tij të mundshëm te përfaqësuesja…

Akuza e rëndë: Babai im vdiq…

Liverpool-Atlético Madrid, e luajtur më 11 mars, ishte një nga ndeshjet e fundit normale, para fillimit të pandemisë së COVID 19 në të gjithë botën. Diçka që tashmë është kritikuar shumë, për shkak se emergjenca…

“Familja nga Podujeva u infektua me...

Pesë persona kanë rezultuar mbrëmë pozitiv me COVID-19 nga Komuna e Podujevës, e që gjendja shëndetësore e tyre është stabile. Nga këta vetëm një person është duke u trajtuar në Klinikën Infektive, ndërsa katër të…

Lojtarët e Drenicës dezinfektohen para hyrjes...

Në ora 18:00 do të zhvillohet ndeshja mes Prishtinës dhe Drenicës në kuadër të ‘Digitalb Kupës’. Skuadra e Drenicës tashmë ka arritur në stadiumin ‘Fadil Vokrri’, transmeton Gazeta Sinjali. Para hyrjes në stadium, lojtarët dhe…